INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  BARAJ CM 2014 / IORDANIA - URUGUAY 0-5

VIDEO Thaer Bawab e prea mic pentru Mondial » Iordania, zdrobită de Uruguay: 5-0!

Articol de GSP - Publicat joi, 14 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat joi, 14 noiembrie 2013 10:09

Thaer Bawab, 28 de ani, atacantul lui Gaz Metan, spera într-un miracol: să se califice cu Iordania la Mondialul din 2014.

Ieri însă, el şi coechipierii săi au fost culcaţi la pămînt de Uruguay. Au fost învinşi cu 5-0 în turul barajului chiar acasă, la Amman, în faţa regelui Abdullah al II-lea. Suarez n-a înscris, dar au făcut-o Maxi Pereira 22, Stuani 42, Lodeiro 69, C. Rodriguez 78 şi Cavani 90+2.

Iordanienii, cu Bawab pe teren din minutul 53, au avut o mare ocazie la începutul reprizei secunde (la 0-2), cînd Ahmad Hayel a ratat singur cu portarul. Returul se va disputa pe 20 noiembrie la Montevideo.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”