INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  RUSIA - CROAȚIA 2-2 (3-4 LA PENALTY-URI)

FOTO Imagine incredibilă cu jucătorii ruși » Ce au consumat la pauza meciului cu Croația

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 iulie 2018 15:02

Rusia a fost eliminată în sferturile Campionatului Mondial de Croația. După 120 de minute scorul a fost egal, 2-2, iar croații s-au impus cu 4-3 la penalty-uri.

Cotidianul german Süddeutsche Zeitung vine cu o dezvăluire incredibilă: jucătorii ruși au inhalat amoniac la pauza partidei cu Croația, fiind filmați de ARD pe tunel.

La fel au procedat și în timpul meciului cu Spania. "Un ofițer de presă al federației ruse a confirmat", a scris Bild. "Potrivit agenției naționale antidoping, amoniacul acționează ca un stimulant pentru o perioadă scurtă și ajută la concentrare".