INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  EGIPT - URUGUAY 0-1

FOTO Nimeni n-a înțeles ce s-a întâmplat! Cu ce s-a trezit scris pe tricou un jucător de la Mondial

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 iunie 2018 19:03

Egipteanul Sam Morsy a apărut cu un tricou imprimat cu numele greșit pe spate în timpul partidei pierdute la Campionatul Mondial cu Uruguay, scor 0-1,

Mijlocașul lui Wigan avea trecut pe spate " Moursy". Litera "u", care e în plus, a fost observată de oficialii naționalei Egiptului înaintea începerii competiției, însă era prea târziu pentru a mai fi corectată.

Morsy a intrat pe teren în minutul 50, având mai mult noroc decât colegul său Mo Salah, care a privit meciul de pe banca de rezerve, din cauza accidentării suferite în finala Ligii. Starul lui Liverpool a fost devastat după golul primit de Egipt în minutul 89 de la Jose Maria Gimenez.