INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  PRELIMINARII CM 2018

Articol de GSP - Publicat marti, 10 octombrie 2017 22:18

Cunoscuți pentru fanatismul lor, dovedit de nenumărate ori în trecut, fanii bosniaci s-au dat din nou în spectacol în această seară.

Aceștia au fost prezenți în număr important în Estonia, acolo unde Bosnia a jucat ultimul meci din preliminariile CM 2018.

În timpul primei reprize, ultrașii bosniaci au aprins zeci de torțe, pe care le-au aruncat în spațiul de joc. Arbitrul partidei a fost nevoit să oprească partida preț de câteva minute, fumul provenit de la torțe făcând imposibilă desfășurarea partidei.

Pe teren, Bosnia a învins cu 2-1, însă a terminat pe 3 în grupa H, ratând orice șansă de calificare la Mondialul din 2018.

AICI poți urmări în format liveTEXT toate partidele din ultima etapă a preliminariilor