INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  BELGIA - ESTONIA 8-1

Spectator la ultimul meci » Alexandru Tudor a savurat un show total la ultima sa apariție interțări

Estonianul Anier, în alb, într-o tentativă acrobatică de a-l deposeda pe Vertonghen

Articol de - Publicat marti, 15 noiembrie 2016 00:00

Arbitrul Alexandru Tudor, 45 de ani, a savurat un show total, cu 9 goluri, la ultima sa apariție interțări. N-a scos din buzunar nici măcar un ”galben”!

Belgia și Estonia i-au făcut cel mai frumos cadou posibil arbitrului Alexandru Tudor. Un spectacol total, cu 9 goluri, și un fair-play desăvârșit la ultima sa apariție la centru într-un meci interțări.

Practic, Tudor, 45 de ani împliniţi pe 13 septembrie, a fost mai mult spectator, netrebuind să scoată nici măcar un cartonaș galben din buzunar!

Unul dintre puținele momente în care camerele TV l-au avut în prim-plan s-a derulat aproape de startul reprizei secunde. În timp ce amfitrionii, în frunte cu Romelu Lukaku și Eden Hazard, ieșeau de la cabine, el și asistenții Ovidiu Artene și Vasile Marinescu au fost surprinși în joc de glezne.

Încălzindu-se ca italianul Zaza înainte de a trage "peste", de la 11 metri, în "sfertul" cu Germania de la Euro 2016 decis la lovituri de departajare.

Hațegan, la Anglia - Spania

Fără delegare în ultima etapă din preliminariile CM 2018, Ovidiu Hațegan a primit în schimb un amical de gală. Diseară, de la 22:00, ora României, va conduce confruntarea Anglia - Spania. Precedenta sa apariție în Europa: meciul Basel - PSG (1-2) din grupele Ligii.

"Tudor a avut meciul în mână. Dar l-au ajutat și jucătorii, pentru care a contat doar mingea"
Het Belang van Limburg, cotidian belgian

7e nota primită de Tudor în cotidianul belgian Het Belang van Limburg

20de meciuri interțări a condus Tudor la centru, dintre care 16 oficiale, conform WorldReferee.com

21de goluri a marcat Belgia în 4 meciuri. Cea mai prolifică echipă din preliminarii