INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  ARGENTINA - CROAȚIA

Uluitor! N-a atins deloc mingea în ultimele 21 de minute ale primei reprize din Argentina - Croația!

Articol de GSP - Publicat joi, 21 iunie 2018 22:09

Argentina și Croația s-au aflat la egalitate după prima repriză de la Campionatul Mondial, scor 0-0, iar statistica din dreptul lui Kun Aguero a fost de-a dreptul șocantă.

Contul de Twitter al celor de la OptaJoe a anunțat că Aguero n-a atins mingea în ultimele 21 de minute și 11 secunde din prima repriză!! Kun a jucat balonul doar de 7 ori în primele 45 de minute!

Aguero a fost înlocuit în minutul 54 al partidei, la 1-0 pentru croați, în locul său intrând Higuain.

Nici Messi n-a avut o evoluție prea bună în primul act. Starul Barcelonei a atins mingea de 20 de ori până să intre la cabine.

De altfel,  Maradona avertiza înaintea meciului că Aguero nu e în formă și nu trebuie folosit azi: "Cu toată durerea în inimă, spun că trebuie să joace în față Pavón și Higuaín. Kun nu poate rezista 90 de minute, trebuie menajat pentru mai departe. Pavon mă încântă și cred că ar mai fi nevoie de schimbări și la mijlocul terenului".

Scorul final între Argentina și Croația a fost 0-3, iar "pumele" tremură în ceea ce privește calificarea mai departe.