CM 2018    •   CROAȚIA - ANGLIA

VIDEO A plouat cu bere după cele două goluri din Croația - Anglia! Imagini senzaționale: cum au sărbătorit fanii celor două echipe

Miercuri, 11 Iulie

Anglia a deschis scorul în partida împotriva Croației din semifinalele Campionatului Mondial prin Trippier în minutul 5.

Fundașul dreapta a executat excelent o lovitură liberă, iar Subasici s-a văzut învins.

Centrul Londrei a "explodat" în acel moment. Zeci de de mii de fani englezi au urmărit meciul în Flat Iron Square.

Intră pe Mondial2018.GSP.ro - meciuri LIVE, program complet, infografii și statistici real-time - totul AICI!

Nebunie în Londra! Haos după golul marcat de Trippier

Plouă cu bere la Londra! Cum au reacționat fanii după golul de 1-0 cu Croația: https://www.gsp.ro/international/cm-2018/video-a-plouat-cu-bere-in-centrul-londrei-dupa-golul-lui- trippier-imagini-senzationale-din-flat-iron-square-543840.html

Publicată de Gazeta Sporturilor pe Miercuri, 11 Iulie 2018

Și în Hyde Park s-a sărbătorit în același stil, cu paharele de bere aruncate în aer:

La fel și în Croydon:

Croații nu s-au lăsat mai prejos!

Ivan Perisici a egalat pentru croați în minutul 68. A pus talpa la o centrare în fața porții și a împins mingea în plasa porții.

Croații au aruncat și ei cu berea, dar, spre deosebire de englezi, au aprins și torțe.