INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  BRAZILIA - ELVEȚIA 1-1

VIDEO Brazilia, plângere la FIFA după debutul la CM 2018 » Ce reclamă Neymar și compania

Articol de GSP - Publicat marti, 19 iunie 2018 10:20

Brazilia a terminat la egalitate primul meci de la Mondial, scor 1-1, contra Elveției, golul adversarilor fiind marcat dintr-o fază la care sud-americanii au reclamat un fault în atac.

Considerată marea favorită a Campionatului Mondial, Brazilia nu a confirmat în primul meci. Golul superb marcat de Coutinho nu a fost suficient. Steven Zuber, mijlocașul lui Hoffenheim, a egalat în minutul 50, după un corner executat de Shaqiri. Înaintea desprinderii de la sol, Zuber l-a împins evident pe Miranda. Brazilienii au protestat minute bune, au cerut ca faza să fie revăzută cu ajutorul sistemului VAR.

Centralul Cesar Ramos Palazuelos a rămas ferm pe poziții, însă acum poate avea de suferit. El Mundo Deportivo anunță astăzi că Federația Braziliană de Fotbal va face o reclamație la FIFA pentru neconsultarea VAR.