INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  URUGUAY - FRANȚA 0-2

VIDEO+FOTO Imagini impresionante la Uruguay - Franța » A plâns în timpul meciului: "Pasiune pură"

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 iulie 2018 19:08

Jose Maria Gimenez a fost atât de afectat de înfrângerea Uruguayului în fața Franței, 0-2, încât a început să plângă înainte să se încheie partida, când și-a dat seama că este prea târziu ca sud-americanii să compenseze diferența de două goluri și să ducă meciul în prelungiri.

• În semifinale, Franța va juca împotriva învingătoarei dintre Brazilia și Belgia pe 10 iulie, de la ora 21:00

Fundașul lui Atletico Madrid a fost consolat după fluierul final atât de colegi, cât și de adversari, continuând să plângă în hohote. "Pasiune pură" a fost titlul dat de cotidianul AS, în timp ce argentinienii de la Ole au notat: "Așa se poartă tricoul naționalei... ce mai e de spus?".

Gimenez a înscris primul gol al Uruguayului la acest campionat Mondial, în duelul cu Egipt.

URUGUAY - FRANȚA 0-2 (Varane 40, Griezmann 61)