INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  CONFERENCE LEAGUE

VIDEO Autogol incredibil în UEFA Conference League » Gestul de neînțeles i-a lăsat mască pe fanii armeni

Finlandezul Anton Popovitch (24 de ani) a fost autorul unui autogol incredibil în meciul Noah (Armenia) - KuPS (Finlanda), scor 1-0, în turul I preliminar al UEFA Conference League.

Articol de - Publicat joi, 08 iulie 2021 22:33 / Actualizat joi, 08 iulie 2021 22:41

Finlandezul Anton Popovitch (24 de ani) a fost autorul unui autogol incredibil în meciul FC Noah (Armenia) - KuPS (Finlanda), scor 1-0, în turul I preliminar al UEFA Conference League.

FC Noah, club înființat în urmă cu 4 ani, s-a calificat în premieră în cupele europene. Debutul a fost consemnat în această seară, pe teren propriu, împotriva finlandezilor de la KuPS. Meciul a fost decis de un autogol greu de explicat.

Autogol incredibil în UEFA Conference League

În minutul 77, Anton Popovitch a sprintat în defensivă, pentru a bloca un contraatac al armenilor. Și-a ajuns adversarul, dar a urmat un gest de neînțeles. A plonjat la aproximativ 14 metri de propria poartă și a reluat imparabil, lângă bară.

Bani mulți în Conference League

Calificarea în grupele UEFA Conference League este răsplătită 2,94 milioane de euro. Cum sunt distribuiți restul banilor: