INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  AZ - CFR CLUJ

FOTO Dan Petrescu a explodat după golul marcat de Alkmaar în poarta lui CFR Cluj! Greșeală flagrantă de arbitraj

AZ Alkmaar a deschis scorul în minutul 5 al meciului cu CFR Cluj, prin islandezul Albert Gudmundsson (24 de ani). Dan Petrescu a cerut henț înaintea de marcarea golului. +20   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 04 noiembrie 2021 20:24 / Actualizat joi, 04 noiembrie 2021 20:26

Alkmaar a început meciul sus, în jumătatea campioanei CFR Cluj. Prima șansă reală a adus și deschiderea scorului. Albert Gudmundsson, autorul reușitei, a comis însă un henț în momentul preluării.

Eroare de arbitraj în AZ Alkmaar - CFR Cluj

În minutul 5, Karlsson a preluat într-o zonă liberă și a trimis o diagonală lungă spre careul de 6 metri al lui CFR Cluj. Mario Camora s-a plasat prost și l-a pierdut din vedere pe Gudmundsson. Islandezul a preluat mingea la limită, cu brațul stâng, apoi a tras fără speranțe pentru Bălgrădean.

Televiziunea care produce partida a insistat cu o serie de reluări din momentul preluării, sugerând la rândul ei hențul. Dan Petrescu a explodat pe bancă și i-a cerut explicații „centralului” Alain Durieux, din Luxemburg.

Cum în Conference League nu se folosește sistemul VAR, reușita a fost validată.

Cristi Balaj, prima acțiune oficială ca președinte al celor de la CFR Cluj » Ce a făcut în ziua meciului cu AZ Alkmaar

Negocierile se apropie de sfârșit la Barcelona » Ce antrenor va fi anunțat oficial