INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  CSU CRAIOVA - HAPOEL BEER SHEVA

Mirel Rădoi nu l-a menajat pe Paul Papp: „Nu avea ce să caute în meci așa ceva! E de neacceptat!”

Mirel Rădoi / Captură Facebook@ Universitatea Craiova +7   FOTO
Mirel Rădoi / Captură Facebook@ Universitatea Craiova

Articol de GSP - Publicat joi, 18 august 2022 23:13 / Actualizat joi, 18 august 2022 23:40

Mirel Rădoi, tehnicianul Universității Craiova, a vorbit, în cadrul unei conferințe de presă, despre remiza cu Hapeol Beer Sheva, 1-1, din prima manșă a play-off-ului Conference League.

Mirel Rădoi nu l-a menajat pe Paul Papp, cel care și-a lăsat echipa în inferioritate când, în pauza meciului, a văzut direct cartonașul roșu pe tunelul către vestiare.

Mirel Rădoi, după Universitatea Craiova - Hapoel Beer-Sheva 1-1: „Gestul lui Papp, de neacceptat”

Trebuia să intrăm la pauză cu un avantaj de cel puțin un gol. Cred că am arătat că merităm să jucăm în grupele acestei competiții. La pauză, a venit un moment așteptat, a venit eliminarea lui Papp și a trebuit să ne gândim la alte soluții. Era normal să cedăm inițiativa în repriza a doua.

Israelienii au deschis scorul, dar sunt mulțumit că jucătorii mei au reușit să joace la fel, am profitat de unele spații, am obținut penalty și eliminare. Acel eveniment, mă refer la eliminarea lui Paul, nu avea ce să caute în acestă partidă. Al patrulea arbitru mi-a spus că Paul a avut un moment violent. Sunt foarte supărat. Putea lua un roșu în beneficiu echipei, dar nu așa!

Sunt gesturi de neacceptat. Aceste lucruri afectează rezultatele echipei, performanța și chiar atmosfera din cadrul grupului. Eliminarea noastră a venit în urma unui cadou. Noi, românii, avem o chestie. Nu ne place să acceptăm ce e ușor, ne place să ne complicăm, să suferim. Eu nu accept atitudinea asta! Dacă reușeam să rămânem 11 la 11, cred că am fi putut lua o opțiune serioasă pentru calificare, mai ales la cum s-a jucat în prina repriză”, a spus Rădoi, în cadrul conferinței de presă.

Universitatea Craiova - Hapoel Beer-Sheva 1-1 » Oltenii, împiedicați de prostia lui Papp! Cristian Geambașu: „Unde a fost Markovici, dragă Mirel? Curajul s-a topit la națională?”
CSU CRAIOVA - HAPOEL BEER SHEVA

Per ansamblu, cred că am fi meritat să câștigăm, chiar dacă pe final de meci puteam pierde. Nu mă mulțumește rezultatul. . Din păcate, rezultatul rămâne acesta și nu avem ce să facem. Timp de 45 de minute, o echipă foarte bună precum Hapoel Beer Sheva nu a marcat. Am avut și multe ocazii de gol, tot nu reușim să marcăm.

La retur ei vor juca mai sus, mai agresiv. Îi vor împinge și suporterii de la spate.

- Mirel Rădoi, antrenor Universitatea Craiova

FOTO / Cele mai tari imagini din remiza CSU Craiova - Hapoel Beer-Sheva 1-1

CSU Craiova - Hapoel Beer-Sheva // foto: Facebook @ Universitatea Craiova
+3 FOTO

Ce gest stupid! Papp, eliminat la pauză în Craiova - Beer-Sheva » Conflict aprins pe tunel

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”