INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  QARABAG - OM 0-3

Faza serii în Europa: antrenorul i-a spus să renunțe la gol!

Articol de GSP - Publicat joi, 24 februarie 2022 22:40 / Actualizat joi, 24 februarie 2022 22:40

Ibrahima Wadji (26 de ani), atacantul lui Qarabag, a marcat cu mâna în meciul cu Marseille, 0-3, din manșa retur a „16”-imilor Conference League. La îndemnul antrenorului, fotbalistul senegalez a recunoscut după 5 minute neregularitatea. OM merge în „optimi” cu 6-1 la general.

După 3-1 în Franța, Marseille preluase rapid conducerea și în manșa secundă din Azerbaidjan, încă din minutul 12, prin Pape Gueye.

UEFA a scandalizat lumea fotbalului cu boicotul anti-război de la Napoli - Barcelona » Mesaj cenzurat la TV!
RĂZBOI ÎN UCRAINA

Faza serii în Qarabag - Marseille

În minutul 34, azerii au egalat, centrarea lui Bayramov fiind transformată CU MÂNA de Wadji. „Centralul” întâlnirii, polonezul Bartosz Frankowski, a validat reușita, spre furia oaspeților. În Conference League nu există VAR!

Au urmat reacții vehemente din tabăra lui OM. În cele din urmă, senegalezul Wadji a recunoscut 5 minute mai târziu că a înscris cu mâna, după o ședință pe teren cu antrenorul lui, Gurban Gurbanov, și cu căpitanul echipei, Maksim Medvedev.

OM a mai înscris de două ori în repriza secundă, goluri Guendouzi și De la Fuente. 3-0 scor final, 6-1 la general, iar francezii merg în optimile de finală Conference League.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Înlocuitorul lui Lucescu la Șahtior, clipe de groază în Ucraina: „Nu știu cum voi scăpa, sper să nu cadă o bombă pe noi”

Filosofia încrederii » Povestea excepțională a lui Diego Simeone, surprinsă într-un documentar marca Amazon Prime: „Tu ce vrei să fii în viață?”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”