INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  CFR - SIVASSPOR

FOTO Dan Petrescu, scos din sărite de arbitrul de la meciul CFR - Sivasspor! Două faze decisive judecate contra campioanei

CFR Cluj a contestat arbitrajul din prima repriză a meciului cu Sivasspor, una în care turcii au marcat dintr-o lovitură de pedeapsă.

Articol de GSP - Publicat joi, 15 septembrie 2022 20:51 / Actualizat joi, 15 septembrie 2022 20:55

Brigada condusă de olandezul Allard Lindhout l-a scos din sărite pe Dan Petrescu în prima repriză a disputei din runda secundă a grupei G din Conference League.

Situație rară înainte de CFR Cluj - Sivasspor: turcii nu au echipamentele de joc! Ce soluție au găsit
CFR Cluj - Sivasspor

CFR Cluj se plânge de arbitraj în meciul cu Sivasspor

Primul moment controversat s-a petrecut în minutul 6, când Ugur Ciftci s-a împiedicat în careu, iar din căzătură a deviat mingea cu mâna spre propriul portar.În ciuda protestelor, decizia nu a putut fi întoarsă. Sistemul VAR nu funcționează în Conference League.

Al doilea și cel mai încins moment a avut loc în minutul 25. Lovitura de cap trimisă de Muhar din 4 metri a fost oprită la limita liniei porții de Charilaos Charisis. Campionii României au cerut în prima fază gol, considerând că mingea a trecut cu toată circumferința de linie, apoi penalty, pentru o presupusă respingere cu brațul. Reluările nu au putut lămuri niciuna dintre plângeri.

Penalty-ul primit de Sivasspor este imposibil de contestat. Ciprian Deac l-a lovit evident pe Angielski.

VIDEO Dan Petrescu, înainte de CFR Cluj - Sivasspor: „Individual sunt mult peste noi”

EXCLUSIV FCSB a transferat un jucător care sezonul trecut o învingea pe Real Madrid pe Bernabeu!

Belgianul din Liga 1, mesaj acid înainte de FCSB - Anderlecht: „Toată lumea în România știe că adevărata Steaua e în Liga a 2-a”