INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  FCSB - ANDERLECHT 0-0

Darius Olaru, explicație inedită pentru „galbenul” primit contra lui Anderlecht: „De aceea am fost sancționat”

FCSB și Anderlecht au remizat, scor 0-0, în runda secundă a grupei B din Conference League. Darius Olaru (24 de ani) este optimist în privința calificării în fazele eliminatorii. +29   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 septembrie 2022 00:42 / Actualizat vineri, 16 septembrie 2022 00:42

În minutul 29, FCSB ar fi trebuit să beneficieze de un penalty, după un fault al portarului advers asupra lui Dawa. Darius Olaru s-a numărat printre fotbaliștii care au protestat și a văzut cartonașul galben. Mijlocașul a dezvăluit explicația arbitrului.

Mihai Stoica, despre prețurile biletelor, care au ținut oamenii departe de stadion: „Nu e normal să trag la răspundere omul care ne plătește” + Cei 2 fotbaliști lăudați: „Extraordinar!”
FCSB - Anderlecht 0-0

Darius Olaru, după FCSB - Anderlecht 0-0

„Un adversar foarte bun, cu multă calitate, care pasează foarte bine. I-am analizat destul de bine, am încercat să-i închidem. Eu că am reușit la multe faze să facem asta și am avut și noi situațiile noastre. Cred că dacă eram puțin mai atenți, le puteam concretiza și puteam să plecăm și cu victorie.

Din teren, mi s-a părut că a fost penalty la Dawa. Am mers acolo, precum colegii mei, dar dintre toți pe mine m-a sancționat. Nu am fost cel mai vocal. Mi s-a spus că am venit de la cea mai mare distanță de fază și de aceea am fost sancționat.

Cu siguranță ne vom juca șansele în această grupă, una dificilă. Vom trage la fiecare meci la fel și încercăm să obținem cât de mult putem. Ne-a lipsit un pic de șansă. La acea fază a lui Cordea, dacă marcăm, cred că reușeam să ne închideam pe final și să obținem victorie”, a spus Darius Olaru la Pro Arena.

Dan Petrescu a răbufnit după eșecul cu Sivasspor: „Am avut gol și 3 penalty-uri clare!” + Mesaj aspru pentru contestatari: „Să vină și să îmi explice”
CFR Cluj - Sivasspor 0-1
Seară nefastă pentru stranieri în Europa League și Conference League » Ștefan Radu, umilit în Danemarca, eșec și pentru Lucescu! Ce a făcut Rareș Ilie