INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  PRELIMINARII

După FCSB, Inter d'Escaldes a fost aproape de un nou mare șoc în cupele europene » Conducea cu 2-0 în minutul 56

Inter d'Escaldes a condus cu 2-0 la Ljubljana // foto: Imago Images
Inter d'Escaldes a condus cu 2-0 la Ljubljana // foto: Imago Images

Articol de - Publicat miercuri, 23 iulie 2025 22:56 / Actualizat joi, 24 iulie 2025 04:20

Inter Club d'Escaldes a condus-o în deplasare cu 2-0 pe campioana Sloveniei, NK Olimpija Ljubljana, dar a fost întoarsă cu un hat-trick semnat în partea secundă de lusitanul Diogo Pinto.

Eliminată de FCSB în turul 1 preliminar al Ligii Campionilor, asta după ce la retur a învins-o și i-a dat mari emoții campioanei României, Inter Club d'Escaldes a coborât în Conference League.

Adversară i-a fost altă campioană, a Sloveniei, și ea eliminată în primul tur al Ligii Campionilor (1-3 cu Kairat Almaty).

Inter d'Escaldes, aproape de un nou mare șoc în cupele europene: a condus cu 2-0 la Ljubljana

În această seară, în manșa tur, la Ljubljana, campioana Andorrei a condus cu 2-0. A deschis scorul prin David Humanes în minutul 13 și și-a dublat avantajul în minutul 51, prin Rafinha, cel care marcase și-n turul cu FCSB.

Se prefigura o surpriză colosală, cotele la victoria oaspeților înainte de meci fiind între 6,90 și 9,50, dar un jucător introdus la pauză, Diogo Pinto, a răsturnat scorul.

Mijlocașul portughez a înscris de 3 ori în doar 9 minute ('56-'61-'65) și a liniștit spiritele la Ljubljana. Austriacul Ahmet Muhamedbegovic a închis tabela în minutul 80, la 4-2.

16-12,8-4 cadrate, a fost raportul șuturilor în Olimpija - Inter Club d'Escaldes

Returul din această „dublă” va avea loc pe 29 iulie, la ora 21:30, cu Inter gazdă. Câștigătoarea va juca în turul următor cu Dinamo Minsk (Belarus) sau cu Egnatia (Albania).

Citește și:
Transfer-surpriză REZOLVAT de Rapid! Întâmpinat de Bolgado la București, urmează să semneze contractul
Superliga
Transfer-surpriză REZOLVAT de Rapid! Întâmpinat de Bolgado la București, urmează să semneze contractul
Mihai Stoica a numit cele două echipe care se bat la titlu în Superliga: „Pe ele le văd”
Superliga
Mihai Stoica a numit cele două echipe care se bat la titlu în Superliga: „Pe ele le văd”
Fostul arbitru din Liga 1 a cumpărat un hotel din România cu 3,5 milioane de euro » Cum arată complexul și unde este situat
Superliga
Fostul arbitru din Liga 1 a cumpărat un hotel din România cu 3,5 milioane de euro » Cum arată complexul și unde este situat
Anamaria Prodan a fost dată afară de la Antena 1! Emisiunea s-a închis în plin sezon
Media
Anamaria Prodan a fost dată afară de la Antena 1! Emisiunea s-a închis în plin sezon
Fost arbitru cumpără în România un hotel pe plajă FOTO
Profit.ro
Fost arbitru cumpără în România un hotel pe plajă FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (7)
magic4ever
magic4ever  •  24 Iulie 2025, 09:44

Acum o sa avem vești mereu despre măreață Inter desculți de a bătut pe FCSB?Karagandy ce mai face?:)))

Budrix69
Budrix69  •  24 Iulie 2025, 07:30
Postat de BobRight pe 23 Iulie 2025, 23:11

Extraordinara echipa Inter. Mai ceva ca Real Madrid si PSG la un loc. Va rog sa continuati sa ridicati in slavi FCSBoii. Acum trebuie sa spuneti ca nu se concentreaza pe Europa ci se concentreaza pe campionat...

poate ca nu intereseaza parerea haterilor...fiecare cu afinitatile...

Budrix69
Budrix69  •  24 Iulie 2025, 07:29
Postat de Dr.Hoock pe 23 Iulie 2025, 23:24

Deci mai sunt și alții de râs precum fc consoana din Berceni!?:)))

inghititi in sec unii...asa ceva....

Vezi toate comentariile (7)
Comentează