INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  ȘAISPREZECIMI

VIDEO A devenit brusc meciul serii în Conference League » Rezultat neverosimil după 24 de minute, ciudățenii și în tribune

Molde - Legia Varșovia a devenit cel mai interesant meci al serii în Conference League, după cele trei goluri marcate de nordici în primele 24 de minute. +7   FOTO

Articol de - Publicat joi, 15 februarie 2024 20:53 / Actualizat joi, 15 februarie 2024 21:42

Molde - Legia Varșovia a devenit cel mai interesant meci al serii în Conference League, după cele trei goluri marcate de nordici în primele 24 de minute. S-a încheiat 3-2.

Arena Aker din Molde, una care poate găzdui puțin peste 11.000 de spectatori, a fost pe jumătate goală la disputa cu Legia.

Încă o accidentare în apărarea lui Tottenham » Improvizația care îl poate aduce pe Drăgușin titular: revine „Bolt” pe postul din Germania?
Tottenham

Ultrașii polonezi, deși au fost supuși unor măsuri draconice pe durata întregii șederi, au ocupat un sector în peluză și au dominat fondul sonor.

FOTO. Molde - Legia, meci cu desfășurare neașteptată în Conference League

Molde - Legia / FOTO: Imago
+3 FOTO

Suporterii veniți de la Varșovia au primit lovitură după lovitură. Fredrik Gulbrandsen a semnat o „dublă” în primele 19 minute. Markus Andre Kaasa a stabilit rezultatul primei părți în minutul 24.

Asta nu a deranjat corul din peluză. Ultrașii au scandat din nou împotriva forului european, dar și contra autorităților norvegiene: „La naiba cu regulile voastre! Legia, noi suntem cu tine oriunde!”.

FINAL. Molde - Legia 3-2

Suporterii polonezi se consideră discriminați

Ultrașii celor de la Legia, unii dintre cei mai răi din Europa și cu siguranță cei mai pedepsiți de UEFA, au fost nevoiți să treacă prin mai multe filtre ale autorităților norvegiene înaintea meciului cu Molde.

Poliția din Norvegia a încercat să blocheze deplasarea. Nu a reușit, așa că a implementat un set de reguli draconice. Suporterii au acuzat că hotelurile din regiune au refuzat cererile de cazare și că cetățenii polonezi n-au putut cumpăra bilete în alte sectoare ale arenei.

Match Quiz Manchester City - Chelsea

Ești expert în Premier League? Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul Manchester City - Chelsea și ia-ne premiile!

S-a terminat telenovela! Mbappe a anunțat că pleacă de la PSG: „Acord de principiu cu noua echipă”