INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  SILKEBORG - FCSB

FOTO Ce au vrut să facă? Tavi Popescu și David Miculescu au comis erori uriașe în Danemarca

Faultul de penalty comis de David Miculescu în Silkeborg - FCSB +6   FOTO
Faultul de penalty comis de David Miculescu în Silkeborg - FCSB

Articol de GSP - Publicat joi, 06 octombrie 2022 19:55 / Actualizat joi, 06 octombrie 2022 20:30

Silkeborg - FCSB | Danezii au deschis scorul în minutul 3, după mai multe erori comise în apărarea roș-albaștrilor. Ulterior, în minutul 35, au dus scorul la 3-0 după un fault neverosimil comis de David Miculescu.

La golul 1, prima greșeală i-a aparținut lui Tavi Popescu. Încercând să inițieze un atac pozițional, „decarul” lui Dică a pasat direct la adversar.

Surpriza lui Dică pentru meciul cu Silkeborg » E titular deși a jucat doar 33 de minute în 7 luni!
SILKEBORG - FCSB

FOTO. Erori în lanț la primul gol primit de FCSB în Danemarca

+2 FOTO

Apoi, balonul a ajuns în banda stângă, de unde Sebastian Jorgensen a centrat nestingherit din fața lui Boboc, mult prea departe de adversar.

Anders Klynge i-a luat fața nepermis de ușor lui Dawa și a „înțepat” mingea la colțul scurt. Târnovanu ieșise pe centrare și n-a mai putut interveni.

Fault inexplicabil comis de David Miculescu

În minutul 34, „centralul” ucrainean Mykola Balakin le-a acordat un penalty celor de la Silkeborg, în urma unei intervenții a lui David Miculescu.

Jorgensen a centrat în careul oaspeților, unde fundașul stânga Engel a atins mingea, apoi a fost lovit cu talpa în cap de Miculescu, care a încercat să respingă balonul cu piciorul sus.

Fotbalistul transferat de FCSB cu 1,7 milioane de euro a primit cartonașul galben din partea arbitrului. Din penalty-ul rezultat, scorul a devenit 3-0.