Alte știri din fotbal
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
9
Lovitură pentru Farul » Unul dintre titularii lui Zicu s-a accidentat înaintea meciurilor decisive!
0
Pavel Badea și-a făcut calculele pentru titlu: „Nu mi-e frică de Rapid și Dinamo!” » Avertisment din interiorul echipei: „S-au pierdut șanse imense”
1
LPF a decis să reprogrameze meciul dintre FC Botoșani și Oțelul Galați
0
Știri din fotbal internațional
FCSB - Fenerbahce, duel în ultima etapă a grupei Europa League » Toate CALCULELE + Reporterii GSP transmit de la stadion
5
Și-a spart televizorul la golul lui Trubin din minutul 90+8!
0
Bairam în Centrul Vechi, apoi fuga în stație: 1.000 de suporteri ai lui Fenerbahce au plecat spre Arena Națională cu STB-ul
8
Scene emoționante pe Aeroportul Internațional Timișoara
0
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Creierul șoferului n-a mai ținut cont de TIR”. De ce e improbabil ca „lane ...
Libertatea
Microbuzul din accidentul tragic din Timiș nu avea funcția de lane assist. ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Familia care trăiește în pădure de 12 ani: „Eram datori față de bănci și ...
Libertatea
Dar noi la ce nivel suntem frate???? La ce nivel ne vezi tu pe noi??? Ca noi nu suntem in primele 20 campionate ale Europei. In afara de alea Top 5, mai ai Portugalia, Olanda, Belgia, Turcia, Grecia, Elvetia, Austria, Scotia, nordicele Danemarca, Norvegia, Suedia (pai alea au avut semifinale de competitii europene nu s-au oprit in primele 32 ca FCSB), inclusiv tarile care au dat echipe in Liga Campionilor ca Cehia, Serbia, Croatia, Ucraina (chiar daca nu mai e ce a fost. Noi suntem undeva acolo intre locurile 20-30, cu Polonia, Ungaria, Bulgaria (chiar daca ziceti voi ca sunt slabi, Ludogorets aia sunt la fel ca FCSB), Slovacia, Slovenia si astea mai exotice gen Azerbaidjan, Khazahstan, Cipru, Israel. Iar campionatele din fosta Iugoslavie vin imediat dupa. Nu e o diferenta mare ca am făcut noi un rezultat bun cu PAOK si cu Mytjilland care a venit fara cei mai buni jucatori.
Suntem mult în fața lor. Am locuit în Bosnia o vreme și sunt la curent cu realitatea socială și fotbalistică de acolo. Nu mai zic de cea politică… chiar dacă sunt din fosta Yugoslavie sunt slabi rău, la fel macedonenii, kosovarii si muntenegrenii. Ca să-ți dau un exemplu, campioana Bosniei de acum 2 ani, Boraț Bania Luka, avea în primul 11 3-4 jucători refuzați de Uta, Oțelul si Farul. Nivelul e jos de tot. Încetați sa mai fetișizați fosta Yugoslavie, în afară de Croația și Slovenia, toate țările sunt inferioare României, la orice capitole.
La ani lumina cum? Mai buni sau mai rai? Nu mi se par la ani lumina deloc. Sunt mai mici, dar sunt ex-iugoslavi. Toate campionatele alea aunt periculoase
fără Mitrita Craiova și-a pierdut 30% din valoare. Eu zic că vor trece de Sarajevo dar se vor chinui. Nici U nu vor avea meci ușor cu armenii. M-aș bucura ca toate cele 4 să intre în grupe
Dar Poli Iași cu cine a căzut? Cu cine joacă? N-am mai auzit nimic de Poli în ultima vreme. Sa întâmplat ceva cu campionii noștri?
Daca vorbim dupa Revolutie, in 2019 a trecut de Honved la 11 metri si in 2022 a trecut de niste ucraineni. Dar pe ansamblu, da, a fost praf. Umbra echipei de dinainte de 1989. Unde, atentie, tot o echipa din Sarajevo (Zeleznicear, un fel de Rapid al lor) i-a batut groaznic. Oricum, echipele din Sarajevo (FK si Zeleznicear) au o atmosfera in tribune si o traditie istorica pe care noi nu prea o stim. Cred totusi ca se califica oltenii. Cred ca toate echipele noastre merg mai departe.
Acum veti avea sansa avand in vedere ca atinscapat de Rednic. Veti fi cu siguranta o echipa de play off
Mi se pare scandalos sa nu lasi echipa sa joace pe propriul stadion din cauza ca peste o saptamana de la meciul programat acasa e Untold!!! Nu se poate monta o scena intr-o saptamana? Mai ales ca atat Consiliul Judetean cat si Primaria ofera stadionul, sala polivalenta si parcul central gratuit festival unui fara sa perceapa o taxa (cel putin asa se declara oficial). Pai daca vreinsa ai festival montezi scena in 2 zile , stai acolo 48 de ore, dar nu sa trimiti echipa in bejanie la Sibiu. Rusinos!
Cu totii tre' sa fim alaturi de echipele noastre romanesti (CSU Craiova & U Cluj) la aceasta provocare, de a forta o calificarea istorica in grupele ECL !! Ce n-am da sa fim in locu' lor si sa avem aceasta sansa de a reprezenta Romania-n Europa !?
Fotbalul din Bosnia e la ani lumină de al nostru. La fel ca gradul de dezvoltare al țărilor. Ar trebui să fluierăm. Cea mai iubită echipă din Bosnia este Jeleznicear (Željezničar) Sarajevo, la al cărei meciuri am avut plăcerea la asist
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.