INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  CRAIOVA

FOTO „Campioana unei mari iubiri” » Artista care i-a chemat pe olteni în „vulcanul” de pe Oblemenco

Ionela Guzic +27   FOTO
Ionela Guzic

Articol de - Publicat vineri, 08 august 2025 11:38 / Actualizat vineri, 08 august 2025 11:40

Cântăreața Ionela Guzic (35 de ani) i-a chemat pe fanii olteni la stadion pentru meciul Universitatea Craiova - Spartak Trnava, scor 3-0, din turul 3 preliminar al Conference League.

Nu mai puțin de 22.644 de spectatori au privit de pe stadionul Ion Oblemenco cum Universitatea Craiova a „zdrobit-o” pe Trnava.

Ionela Guzic, una dintre cele mai înfocate susținătoare a oltenilor, a postat un clip cu care i-a îndemnat pe suporteri să umple arena.

GALERIE FOTO. Ionela Guzic i-a chemat pe olteni la Universitatea Craiova - Spartak Trnava

+22 FOTO

Într-un clip postat pe rețelele de socializare, olteancă apărea în tricoul Craiovei, în timp ce cânta imnul echipei.

Clipul a fost filmat pe arena din Bănie, dar și în alte locații din Craiova. „Haideți la meci”, a scris olteanca în descriere.

„În lacrimi”, „Ai tu acel ceva”, „Bucovina” și „Oltenia Eterna Terra Nova” sunt unele dintre cele mai cunoscute melodii ale Ionelei.

În urmă cu doi ani, Ionela Guzic a vorbit despre lucrurile neplăcute prin care trece din cauza celebrității de care beneficiază.

„Oamenii îmi adresează injurii 24 din 24 și chiar mă amenință. Îmi trimit mesaje în privat cu animale chinuite, se răzbună pe mine. Primesc mesaje de la mămici, de la femei care nu au o viață foarte frumoasă.

Foarte mulți oameni m-au făcut grasă. Eu le-am răspuns cu un video în care le arăt corpul meu, să vadă cum arăt, să vadă că nu au dreptate. Eu nu las doar mesajele în care oamenii îmi spun că sunt frumoasă. Le arăt un video și dacă lor li se pare că sunt grasă, e opinia lor.

Eu nu le răspund urât. Nu mă afectează deloc, de aceea le și răspund. Singurul lucru care mă afectează este atunci când primesc mesaje de amenințare în care oamenii spun că bat animalele. Asta îmi strică ziua și realizez că poate nu am șanse să schimb ceva în România”, spunea Ionela Guzic, conform fanatik.ro.

Citește și:
Ce urmează pentru România: marți avem iar meci! + următorul oficial, în Liga Națiunilor
Nationala
Ce urmează pentru România: marți avem iar meci! + următorul oficial, în Liga Națiunilor
Același Turcia - România, lucruri diferite pe transmisiunea TV!
Nationala
Același Turcia - România, lucruri diferite pe transmisiunea TV!
Iată „loja de Aur” a României la Istanbul! Cum au apărut Hagi, Popescu, Răducioiu și partenerele lor
Nationala
Iată „loja de Aur” a României la Istanbul! Cum au apărut Hagi, Popescu, Răducioiu și partenerele lor
Turcii ne-au redus la tăcere „Zidul Galben”! Iată ce reprezenta scenografia 3D afișată la start + ce s-a întâmplat la imn
Nationala
Turcii ne-au redus la tăcere „Zidul Galben”! Iată ce reprezenta scenografia 3D afișată la start + ce s-a întâmplat la imn
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție
Profit.ro
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (3)
utilizator șters
utilizator șters  •  09 August 2025, 12:28
Postat de Poli4ever pe 08 August 2025, 12:00

Oare domnita stie ca sustine o clona si ca Mogosoaia nu e Universitatea Craiova?

Respect

Iulius_45
Iulius_45  •  08 August 2025, 15:10

Olteancă pur-sânge! O suporteră înfocată, frumoasă și talentată! Bravo ei!

Poli4ever
Poli4ever  •  08 August 2025, 12:00

Oare domnita stie ca sustine o clona si ca Mogosoaia nu e Universitatea Craiova?

Vezi toate comentariile (3)
Comentează
Close