INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  ROMÂNIA - ALBANIA 1-1

Becali: „Mirel a greşit” / Rădoi: „Îmi asum vina”

mirel radoi
mirel radoi

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 septembrie 2010 00:00

România a condus cu 1-0, dar a fost egalată în minutul 87 de Muzaka. Alabanezul a înscris după o lovitură de cap. Fostul jucător al Stelei, Mirel Rădoi, şi-a recunoscut vina la finalul partidei. "Nu mai există valoarea individuală din urmă cu cîţiva ani. Îmi asum vina pentru golul albanezilor", a spus Mirel.

Fundaşul a fost criticat dur de impresarul Victor Becali: "Se vede că Rădoi nu joacă într-un campionat adevărat. Lobonţ n-are nici o vină la golul primit, doar Mirel a greşit!"

România a condus cu 1-0, dar a fost egalată în minutul 87 de Muzaka. Alabanezul a înscris după o lovitură de cap. Fostul jucător al Stelei, Mirel Rădoi, şi-a recunoscut vina la finalul partidei. "Nu mai există valoarea individuală din urmă cu cîţiva ani. Îmi asum vina pentru golul albanezilor", a spus Mirel.

Fundaşul a fost criticat dur de impresarul Victor Becali: "Se vede că Rădoi nu joacă într-un campionat adevărat. Lobonţ n-are nici o vină la golul primit, doar Mirel a greşit!"

Citește și:
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Superliga
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (75)
gigispaimas
gigispaimas  •  04 Septembrie 2010, 19:40

bai petarda...ca si capitan a luat totul asupra lui, nu a asteptat presa sa sara pe nationala, a iesit si a zis ca e vinovat..vino te rog cu mama ta la nationala daca joaca mai bine rahatule cine esti tu sa-l contesti pe Radoi...dar restul?!!?

danny_florea
danny_florea  •  04 Septembrie 2010, 15:56
Postat de calinescu_ pe 04 Septembrie 2010, 13:05

O ECHIPA CU POTENTIAL AR PUTEA ARATA ASTFEL:PANTELIMONRADOI;TAMAS;GALAMAZ,RAT;TORJE,G MURESAN ;AD CRISTEA,DEAC(FL COSTEA);MARICA(MUTU) ;MARIUS NICULAE; CE SA CAUTE IN NATIONALA CONTRA , COCIS ,FLORESCU,DANANAE,HEREA SAU DANIEL NICULAE ????

calinescule,e bine.ai gindit insa mai mult cu inima: cu marica nu ne-am lamurit,ce sa mai caute?iar marius nicolae ala e terminat si la dinamo,ce sa facem cu el la nationala?

tzupy87
tzupy87  •  04 Septembrie 2010, 15:50

tatarusanu,maftei,tamas,chivu(galamaz),latovlevici,torje,ad.cristea(radoi),sanmartean,deac(varga),costea,stancu...mi se pare un 11 cu destula valoare...domnule selectioner analizati si trageti o concluzie...cu tactica dv acesti jucatori ar manca de vii orice adv;)

Vezi toate comentariile (75)
Comentează