INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  BULGARIA - BELARUS (ASTAZI, 20:00)

El va fi?

Articol de GSP - Publicat miercuri, 06 iunie 2007 00:00

Krasimir Balakov a fost invitat luni in cantonamentul bulgarilor. Ar putea fi numit selectioner dupa meciul cu Belarus. O prezenta neasteptata printre jucatorii bulgari, atit de aproape de partida cu Belarus: Krasimir Balakov, despre care s-a scris mult timp ca ar putea deveni noul antrenor al "nationalei" din tara vecina. Liber de contract, dupa ce s-a despartit de Grasshopper, fostul international a venit luni in cantonament. Invitat, si nu de oricine. Chiar de Stanimir Stoilov, selectionerul interimar, care a declarat: "Cel care va prelua formatia trebuie sa fie unul de-al nostru, se va adapta mult mai repede decit un strain. Balakov e o legenda, poate fi de mare ajutor".

Stoilov sugereaza ceva, fapt confirmat de jurnalistii sofioti: "E posibil ca Balakov, care a luat cina luni seara cu fotbalistii si a asistat la antrenamentul de ieri, sa fie numit oficial de federatie imediat dupa partida cu Belarus".

O poveste ce pare sa se repete periodic la sud de Dunare. In 2004, la Euro, Hristo Stoicikov a stat citeva zile alaturi de echipa, desi selectioner era Plamen Markov. La sfirsitul competitiei, Markov a fost demis. Cine a venit? Stoicikov!


Poate sa joace
Ieri dimineata, presa bulgara a anuntat ca "Martin Petrov rateaza meciul cu Belarus, accidentarea de la meniscul genunchiului drept fiind destul de grava". Atacantul parasise luni sedinta de pregatire, declarind ca "nu vreau sa risc, are cine sa ma inlocuiasca". Ieri la prinz insa, Petrov s-a antrenat si, foarte probabil, el va fi folosit de Stoilov in jocul de astazi. Selectionerul a afirmat: "Voi incepe in aceeasi formula ca la Minsk".

"Bulgarii se califica"
La fel ca inaintea intilnirii de simbata, cind spunea ca "n-avem nici o sansa, pierdem suta la suta", Aleksander Hleb a facut o declaratie similara si ieri, dupa sosirea la Sofia. "Bulgaria are un fotbal frumos, plin de miscare si bine organizat tactic. Se va califica la Euro. Sigur, in acest joc noi sintem outsiderii", a zis starul Belarusului. Nici selectionerul Puntus nu s-a lasat mai prejos: "Are clasa Bulgaria. Iar Berbatov e extraordinar. Nu vad cum l-am putea marca om la om. Vom incerca sa neutralizam zona". (Mihai Paul)

Citește și:
Avem TOATE notele informative scrise pentru Securitate de Dan Șucu, alias „Mircea Crișan”: „Sar în evidență dinții săi de aur” + Cum îl turna pe atașatul militar SUA
Superliga
Avem TOATE notele informative scrise pentru Securitate de Dan Șucu, alias „Mircea Crișan”: „Sar în evidență dinții săi de aur” + Cum îl turna pe atașatul militar SUA
„Îți omor copiii în Portugalia!” » Scandal-MONSTRU după Craiova - Levski: la un pas de bătaie!
Liga Campionilor
„Îți omor copiii în Portugalia!” » Scandal-MONSTRU după Craiova - Levski: la un pas de bătaie!
Diferență astronomică! Câți bani pierde Universitatea Craiova pentru „retrogradarea” din UCL în Europa League
Europa League
Diferență astronomică! Câți bani pierde Universitatea Craiova pentru „retrogradarea” din UCL în Europa League
Eddie Howe a plecat de la Newcastle după aproape 5 ani
Campionate
Eddie Howe a plecat de la Newcastle după aproape 5 ani
FOTO Dacia Hipster, gata de producția de serie. Brevet înregistrat pentru design
Profit.ro
FOTO Dacia Hipster, gata de producția de serie. Brevet înregistrat pentru design
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Iată DOSARUL COMPLET de la Securitate al lui Dan Șucu, informatorul „Mircea Crișan”: „Voi respecta toate indicațiile” + „Timid, greoi în gândire, bâlbâit. Un mediocru necesar!”

Universitatea Craiova - Levski Sofia 2-2! Leka noşt, deţa! Campioana iese din scenă în turul 2 din UCL! Rămânem încă un an în afara fotbalului care contează


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează