INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  

Naşu' sever

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 septembrie 2010 00:00

Mircea Sandu i-a acuzat vehement pe jucători după meciul cu Albania, dînd senzaţia că n-ar fi exclusă o despărţire prematură de Răzvan.

Imediat după meciul cu Albania, Mircea Sandu a apărut extrem de hotărît să pună ordine la "naţională". " E greu să ne calificăm, am mai spus-o. Am văzut jucători din naţională care gîfîie cînd sînt pe teren. Rădoi a spus că nu-i susţine Federaţia. Le-am promis 10.000 de euro de fiecare dacă înving Albania şi Belarus, echipe cu care altă dată ne distram. Ce să fac mai mult?!"

Răzvan n-a adus nimic
Surse federale afirmă că Naşu' este total nemulţumit de Răzvan în cele 14 luni de cînd a preluat "naţionala": "N-a schimbat nimic. A avut timp în trecutele preliminarii să încerce, dar a ieşit egalul cu Austria de acasă şi înfrîngerea catastrofală cu Serbia. Şi lucrurile au continuat la fel de prost şi în 2010".  Oficial, Mircea Sandu susţine însă că va merge în continuare pe mîna lui Răzvan, la fel ca şi directorul FRF, Ionuţ Lupescu.

Variante pentru înlocuirea lui Răzvan
Gheorghe Hagi - liber de contract
Dan Petrescu - antrenează Kuban
Ladislau Boloni - liber de contract

Mircea Sandu i-a acuzat vehement pe jucători după meciul cu Albania, dînd senzaţia că n-ar fi exclusă o despărţire prematură de Răzvan.

Imediat după meciul cu Albania, Mircea Sandu a apărut extrem de hotărît să pună ordine la "naţională". " E greu să ne calificăm, am mai spus-o. Am văzut jucători din naţională care gîfîie cînd sînt pe teren. Rădoi a spus că nu-i susţine Federaţia. Le-am promis 10.000 de euro de fiecare dacă înving Albania şi Belarus, echipe cu care altă dată ne distram. Ce să fac mai mult?!"

Răzvan n-a adus nimic
Surse federale afirmă că Naşu' este total nemulţumit de Răzvan în cele 14 luni de cînd a preluat "naţionala": "N-a schimbat nimic. A avut timp în trecutele preliminarii să încerce, dar a ieşit egalul cu Austria de acasă şi înfrîngerea catastrofală cu Serbia. Şi lucrurile au continuat la fel de prost şi în 2010".  Oficial, Mircea Sandu susţine însă că va merge în continuare pe mîna lui Răzvan, la fel ca şi directorul FRF, Ionuţ Lupescu.

Variante pentru înlocuirea lui Răzvan
Gheorghe Hagi - liber de contract
Dan Petrescu - antrenează Kuban
Ladislau Boloni - liber de contract

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
EXCLUSIV FOTO INEDIT Apare înghețata Dinamo. Clubul de fotbal va lansa propriul produs: DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO INEDIT Apare înghețata Dinamo. Clubul de fotbal va lansa propriul produs: DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (24)
radiannicolae
radiannicolae  •  05 Septembrie 2010, 21:04

cea mai buna varianta este un antrenor strain

bocanegra
bocanegra  •  05 Septembrie 2010, 18:52

la asa nas asa nationala.ce-a facat de cind au plecat cei din generatia de aur ,NIMIC in afara faptului ca l-a pus bine pe MITICA la liga LUI,popor de mafioti.

mateiserban
mateiserban  •  05 Septembrie 2010, 17:00

@sibelius de ce nu avem arie de selectie daca sunt straini la cfr sau vaslui? daca in lotul cfr-ului ar fi doar romanii care joaca acum la gaz metan, bistrita sau tg mures ar fi aria de selectie mai mare? jcatorii romani ar fi aceiasi. faptul ca vin straini genereaza doar competitie

Vezi toate comentariile (24)
Comentează