INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  OLANDA

Olandezii despre eliminarea lor ruşinoasă de la Euro: ”cîrtiţa” e de vină!

Sneijder și deziluzia plecării premature de la Euro (foto: Reuters)
Sneijder și deziluzia plecării premature de la Euro (foto: Reuters)

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 iunie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 20 iunie 2012 11:00

Olandezii au găsit o explicaţie neaşteptată pentru ieşirea lor umilitoare de la Euro încă după faza grupelor, fără nici un punct în cont şi cu golaveraj negativ. ”Vinovatul” a fost denunţat de Wesley Sneijder.

Mijlocaşul Interului susţine că ”portocalele” au avut enorm de suferit din cauza cuiva din interiorul delegaţiei. ”Avem o mare problemă de rezolvat, cîrtiţa din vestiar. Cineva care a dat informaţii presei despre planurile noastre tactice şi despre atmosfera din cantonament”.

Sneijder a oferit şi un exemplu. Anume, apariţia în ziare a informaţiei că în timpul partidei decisive contra Portugaliei (1-2), îndemnat de Van Marwijk să vină în ajutorul apărării, Robben i-a strigat selecţionerului: ”Tacă-ţi gura!”.

Citește și:
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Baschet
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Tenis
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Superliga
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Superliga
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Profit.ro
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (8)
spivak
spivak  •  20 Iunie 2012, 16:49

Olandezii n-au moralul nemţilor. Sunt mereu capricioşi şi se descurajează uşor. Plus că la ei nu merg prostiile cu patriotismul, olandezii sunt insensibili la chestia asta. Preferă să înceapă mai repede vacanţa decât să-şi bată capul cu naţionala. Antrenorul sau liderul echipei trebuie să ştie cum să-i motiveze.

cristiano9ron
cristiano9ron  •  20 Iunie 2012, 16:00
Postat de silvercloud pe 20 Iunie 2012, 15:30

Eu sper ca generatia asta a olandezilor si-a aratat tot ce poate... deci poate fi batuta in continuare !! Sper s-o faca si nationala Romaniei !!

ca sa bati, trebuie sa ataci, dar trebuie sa ai si cu cine... Olanda si daca vine cu echipa a 3 sau cu under 21 e favorita in fata noastra ... Noi suntem vai de pl noastra, Mutu 33 de ani n'are echipa, Torje joaca la super Granada, Niculae ba joaca ba nu joaca, Alexe se viseaza la Real Madrid, etc :-j Noi nu suntem Portugalia, nu suntem nici macar Danemarca, asa ca nu faceti mari iluzii !!!

l_doc
l_doc  •  20 Iunie 2012, 15:47

s-au spus multe despre olanda...pacat...o echipa foarte buna dar din pctu meu de vedere ( si e doar un pct de vedere , nu o concluzie ) cam toti jucatorii olandei au fost aproape extenuati dupa sezoanele pe care le-au avut fiecare in parte. ok , stiu aceleasi sezoane le-au avut si englezii , spaniolii, italienii, nemtii , si restul . dar daca va ganditi bine la fiece turneu final ( nu conteaza ca a fost campionat mondial sau european ) s-a intamplat ca o echipa care era vazuta printre favorite sa dea chix inca din faza grupelor. anu asta a fost olanda

Vezi toate comentariile (8)
Comentează