INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  TRANSFER

EURO îi aduce un supertransfer unui tricolor! E dorit în locul unui atacant care a făcut furori în Europa

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 iunie 2016 10:54

După Torje, Bogdan Stancu și Raul Rusescu, încă un fotbalist român ar putea ajunge în prima ligă din Turcia. Fotomac.tr anunță că atacantul lui Ludogoreț Razgrad, Claudiu Keșeru, este dorit de Trabzonspor, echipă aflată în reconstrucție după un sezon dezastruos.

După ce a terminat pe locul 12, deși era o prezență constantă în top 5, Trabzonspor se schimbă din temelii. Claudiu Keșeru e dorit la formația turcă pentru a-l înlocui pe Oscar Cardozo.

Ajuns la 33 de ani, paraguayanul a mai marcat doar 8 goluri în ultimul sezon și cu această performanță a fost golgeterul echipei. Cu 15 goluri în ultimul sezon din Bulgaria, Keșeru a atras atenția turcilor.

Mai are însă 3 ani de contract cu Ludogoreț, ceea ce înseamnă că turcii trebuie să scoată 2,5 milioane de euro pentru a-l avea, sumă care n-ar fi însă o problemă.

Citește și:
Românca Maria, senzație la turneul ATP de la Houston: „Cea mai atrăgătoare antrenoare din circuit”
Tenis
Românca Maria, senzație la turneul ATP de la Houston: „Cea mai atrăgătoare antrenoare din circuit”
Mirel Rădoi n-a ținut cont » Feblețea lui MM Stoica a dispărut de la FCSB!
Superliga
Mirel Rădoi n-a ținut cont » Feblețea lui MM Stoica a dispărut de la FCSB!
S-a stins căpitanul marii echipe a Bulgariei de la World Cup '94
Campionate
S-a stins căpitanul marii echipe a Bulgariei de la World Cup '94
Fiul lui Arnold Schwarzenegger, debut spectaculos în culturism! Câștigător la 3 categorii
Altele
Fiul lui Arnold Schwarzenegger, debut spectaculos în culturism! Câștigător la 3 categorii
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Profit.ro
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (4)
fibra
fibra  •  12 Iunie 2016, 14:00

Supertransfer? Vai de noi.

ovidiu_3003
ovidiu_3003  •  12 Iunie 2016, 09:11

...iar isi iau turcii teapa ...

jack_the_stripper
jack_the_stripper  •  12 Iunie 2016, 09:05

Nu, dar cica ar fi propus unul ca, in locul lui Keseru, sa se cumpere toata echipa CFR-ului, ca ar costa mai putin. Dar si rezultatele ar fi pe masura...

Vezi toate comentariile (4)
Comentează