INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  FRANȚA - SCOȚIA 3-0

Franța a câștigat ultimul meci înainte de EURO! Didier Deschamps are un atacant în mare formă!

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 iunie 2016 23:49

Franța a încheiat cum nu se poate mai bine pentru ea perioada de pregătire dinainte de Campionatul European unde va fi gazdă.

FRANȚA - SCOȚIA 3-0
Au marcat: Giroud 8, 35, Koscielny 40

Vezi meciul liveTEXT

Reprezentativa ”Cocoșului galic” n-a avut nicio problemă în ultimul meci amical cu naționala Scoției pe care a învins-o cu 3-0.

Giroud a dovedit o dată-n plus că e un atacant în formă și a marcat o dublă în poarta scoțienilor, în minutele 8 și 35. Koscielny a stabilit scorul final cu 5 minute înainte de final.

Spre deosebire de partida precedentă cu Camerun (3-2), Franța n-a mai arătat aceleași probleme în apărare și a părut o echipă pregătită pentru EURO.

Franța e în Grupa A, alături de România, Elveția și Albania. Trupa lui Didier Deschamps deschide turneul final cu meciul împotriva reprezentativei României, pe 10 iunie, de la ora 22:00.

Echipele de start

Franța: Lloris - Sagna, Rami, Koscielny, Evra - Pogba, Kante, Matuidi - Coman, Giroud, Payet
Antrenor: Didier Deschamps

Scoția: Marshall - Martin, Greer, Hanley, Robertson - D. Fletcher, McArthur - Snodgrass, Maloney, Richie - S. Fletcher
Antrenor: Gordon Strachan

Franța face parte din Grupa A de la EURO, alături de România, Elveția și Albania. Elveția a învins ieri într-un meci amical Moldova, scor 2-1, iar Albania a pierdut în fața Ucrainei, scor 1-3. Meciul de deschidere de la turneul final va fi cel dintre Franța și România, de pe 10 iunie, de la ora 22:00.