INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  PORTUGALIA - ȚARA GALILOR 2-0

Articol de GSP - Publicat joi, 07 iulie 2016 01:05

Portugalia s-a calificat în finala EURO 2016 după ce a trecut de Țara Galilor, scor 2-0. Golurile au fost marcate de Cristiano Ronaldo, minutul 50, și de Nani, minutul 53.

La finalul meciului, fanii celor două echipe așteptau să vadă momentul întâlnirii dintre Cristiano Ronaldo și Gareth Bale, colegi la Real Madrid.

Cristiano Ronaldo l-a consolat pe colegul său, după ce l-a eliminat de la turneul final. Cei doi au petrecut câteva momente vorbind și s-au îmbrațișat.

Acesta a fost al șaselea meci direct dintre cei doi, Ronaldo câștigând 5 dintre ele, iar unul a fost egal.