INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  AMICAL

VIDEO Ce gol pentru Hamsik în superamicalul cu Germania! Înfrângere pentru nemți chiar înainte de EURO

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 mai 2016 20:38

Amicalul dintre Germania și Slovacia a fost întrerupt din cauza ploii la scorul de 2-1 pentru oaspeți, dar s-a reluat la scurt timp.

VEZI VIDEO

Golul slovacilor de 1-1 a fost înscris de Marek Hamsik, în minutul 41. Reușita jucătorului de la Napoli a fost una de excepție, cu o torpilă de la mare distanță.

Scorul fusese deschis de Mario Gomez, din penalty, în minutul 13. 2-1 s-a făcut în minutul 44, grație reușitei lui Duris.

Kucka a punctat și el imediat după pauză și a dus scorul la 3-1. Ultima victorie a Slovaciei din fața Germaniei a fost în 2005, 2-0, tot într-un amical.

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”