INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  CROAŢIA - ITALIA 1-1

VIDEO Fază inedită la meciul dintre Croaţia şi Italia » Unii au marcat, ceilalţi au profitat

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 iunie 2015 22:07

În minutul 11 al partidei dintre Croaţia şi Italia, meci ce contează pentru calificarea la Euro 2016, s-a întîmplat un lucru mai puţin întîlnit pe terenul de fotbal.

El Shaarawy, fotbalistul italienilor, a marcat, însă golul i-a fost anulat pe motiv de ofsaid, moment în care 5-6 jucători italieni s-au năpustit să ceară socoteală arbitrului de tușă. Croații au profitat imediat: au repus mingea în joc foarte repede şi i-au prins pe peninsulari pe contraatac.

Rakitici i-a pasat lui Mandzukici în careul mic şi acesta l-a învins pe Buffon.

Vezi VIDEO cu faza

Scorul final a fost 1-1, Mandzukici a marcat în minutul 11 pentru Croația în timp ce pentru italieni a înscris Candreva din penalty, în minutul 36.