INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  CROAȚIA - SPANIA

VIDEO Croația - Spania, urmărit cu sufletul la gură de jucătorii lui Sepsi OSK: „Ați atins mingea?”

Reacțiile lui Aganovic și Gonzalez la autogolul lui Pedri +21   FOTO
Reacțiile lui Aganovic și Gonzalez la autogolul lui Pedri

Articol de , - Publicat luni, 28 iunie 2021 21:27 / Actualizat luni, 28 iunie 2021 21:33

Adnan Aganovic (33 de ani) și Eder Gonzalez (24), fotbaliștii lui Sepsi OSK, au urmărit împreună duelul Croația - Spania de la EURO 2020, câștigat de spanioli cu 5-3 la capătul prelungirilor.

AICI, totul despre Croația - Spania

Croația și Spania au făcut spectacol în optimile EURO 2020. A fost 3-3 în timpul regulamentar, cu răsturnări de scor și goluri dramatice, iar alte două goluri au fost marcate în prelungiri, ambele de iberici.

Eder Gonzalez și Adnan Aganovic au urmărit Croația - Spania împreună

Meciul a fost urmărit cu atenție de Eder Gonzalez și Adnan Aganovic, mijlocași spaniol, respectiv croat, de la Sepsi OSK. Alături de aceștia s-a aflat reporterul GSP, care a surprins reacțiile sincere ale fotbaliștilor din momentele cheie ale meciului.

„Ați atins mingea până acum?”, l-a întrebat Gonzalez pe colegul său după primele minute ale partidei.

Reușita prin care croații au deschis scorul în minutul 38, autogolul lui Pedri, l-a exasperat pe Gonzalez, care și-a pus mâinile pe cap în timp ce Aganovic sărbătorea golul.

La final, Eder a avut motive de fericire, din moment ce Spania a avansat în sferturi!

Mai multe știri de la EURO 2020:

Franța - Elveția, în optimile EURO 2020, se joacă pe Arena Națională: echipe de start