INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  ITALIA

Fabio Quagliarella a devenit cel mai în vârstă marcator din istoria naționalei Italiei!

Articol de GSP - Publicat marti, 26 martie 2019 22:40

Fabio Quagliarella a marcat două goluri în prima repriză a duelului dintre Italia și Liechtenstein, scor 6-0.

Fabio Quagliarella, în vârstă de 36 de ani și 54 de zile, a transformat două lovituri de pedeapsă în minutele 35 și la ultima acțiune a primei reprize, minutul 45+3, stabilind scorul final al primei părți, 4-0.

Vârful italian continuă sezonul extraordinar pe care îl are la Sampdoria. Quagliarella e golgeter în actualul sezon de Serie A, cu 21 de goluri. E peste Cristiano Ronaldo și Krzysztof Piatek, ambii cu câte 19 goluri reușite.

27 de selecțiiși 6 goluri avea Quagliarella în naționala Italiei până astăzi

1 anavea portarul Gianluigi Donnarumma, colegul de națională, când Fabio Quagliarella debuta în Seria A

Vezi și:

ROMÂNIA - INSULELE FEROE // Cosmin Contra a mutat câștigător! Deac și Keșeru au rezolvat partida într-o jumătate de oră