ariel  •  25 Iunie 2021, 11:13

Problema nu e ca esti femeie, ci ca nu esti buna pentru a face televiziune.Ai o voce urata care deranjeaza(cel putin pe mine).

stranger55
stranger55  •  25 Iunie 2021, 11:09

Nu trebuie sa te repezi repede cu "derapajele misogine"! Aici nu e vorba decât de vechea zicala "omul potrivit la locul potrivit". Iar la fotbal nu se potriveste vocea feminina. Merge la tenis, gimnastica, chiar la handbal. Dar nu la fotbal. Eu n-am auzit de asa ceva decât în Germania, dat tara asta e "Regenbogenland" si nu se pune...)))

sorindrag
sorindrag  •  25 Iunie 2021, 11:03

una e sa-l perii pe jiji si alta sa comentezi un meci

pacient
pacient  •  25 Iunie 2021, 11:00

Am urmarit un singur meci in care Ioana Cosma a comentat in direct partida si chiar a fost o gura de aer proaspat. La inceput am fost neincrezator intr-o astfel de initiativa, dar Ioana s-a descurcat bine. Singurul lucru care a lipsit la acel meci a fost armonia dintre comentatori. Ba vorbeau unul peste celalalt, ba existau pauze "stranii".

dubluv
dubluv  •  25 Iunie 2021, 10:58
Postat de mircea_pop112 pe 25 Iunie 2021, 10:22

Mie chiar mi-a placut sa o ascult pe Ioana comentand si chiar as vrea sa o mai aud si la alte partide. Acum fara suparare dar Ioana chiar are cultura fotbalistica si stie ce vorbeste fata de alti barbati comentatori care bat campii, habar nu au cu ce se mananca sportul asta, dar comenteaza si isi dau cu parerea! Tin minte comentariul Romaniei cu Armenia unde in minutul 70 comentatorul deja vedea meciul castigat de Romania desi mai erau 20 de minute, de-mi venea sa sparg televizorul, clar comentatorul de atunci habar nu avea fotbal, adica el inca nu stia ca meciul este castigat cand fluiera arbitrul nu cu 20 de minute inainte. Ca drept dovada ca Armenia a castigat in final cu 3-2.

ce destept ai fost tu ca ti-ai dat seama ca meciul nu e castigat inainte de ultimul fluier...

elgabri
elgabri  •  25 Iunie 2021, 10:57

Si pe mine cand eram mic ma ducea bunicul la biserica ;))

ishhhhhhhh
ishhhhhhhh  •  25 Iunie 2021, 10:55
Postat de 21lva pe 25 Iunie 2021, 10:29

Cine ți-a zis să lași fotbalul bărbaților a fost elegant. Adevărul e că trebuie lăsat celor care se pricep, bărbați și femei deopotrivă

This!

archibald
archibald  •  25 Iunie 2021, 10:53

Pentru nivelul dânsei ar fi potrivit să comenteze partide de sah sau concursuri de haltere!

ishhhhhhhh
ishhhhhhhh  •  25 Iunie 2021, 10:53

Daca sunt anumite fete care vor sa comenteze, foarte bine, sa comenteze in locul Ioanei Cosma, ca e mai bine asa. Hai sa nu ascundem faptul ca, aia e, nu se prea pricepe, in spatele argumentului ca “muh sexism!!”. Ca prea multe femei fac asta in ziua de azi.