Comentarii (12)
holland
holland  •  14 Iunie 2021, 08:55

Frank de Boer e un fel de Radoi al nostru. La 2-0 face exact ce a facut si Radoi in meciul cu Macedonia. Scoate 2 oameni din dispozitiv experimentati si introduce 2 jucatori tineri fara experienta care gresesc grav mai ales la golul 2 al Ucrainei. Nathan Ake era pierdut in centrul defensivei. Macar si-a mai spalat pacatele la centrarea de 3-2. Slabi in defensiva rau de tot. Nu ii vad mai sus de optimi.

ce meci!

ai vrut probabil sa spui ce meci slab . Olanda nu ajunge in sferturi.Ucraina a fost naiva azi. S a descoperit putin in startul celei de a doua reprize, iesind la joc si asa a aparut primul gol, pe greseala de aparare pe centru&portar. In prima repriza olanda n a avut ocazii clare, doar tikitaka steril.

coco1987  •  13 Iunie 2021, 22:48

Felicitari comentatorilor meciului! In sfarsit apar si comentatori care cunosc limba romana si care au o forma de a alcatui fraza incat sa existe calitate in comentariu, nu doar cuvinte insirate aiurea. Din pacate, nu stiu cum ii cheama fiindca Protv nu are grija sa puna pe site si acest "detaliu".Poate stie cineva...