INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  EURO 2020

Preliminariile EURO 2020 // Seară nebună în Europa! Franța, Turcia și Anglia, victorii categorice + Luxemburg aproape de surpriză

Articol de GSP - Publicat luni, 25 martie 2019 16:32

Luni s-au disputat încă șapte meciuri importante pentru preliminariile EURO 2020. Franța, Turcia și Anglia au obținut victorii la scor, în timp ce Ucraina a fost aproape de un rezultat-șoc în Luxemburg.

• România se va duela cu Insulele Feroe, marți, de la ora 21:45, la Cluj-Napoca.

Turcia a zdrobit Moldova în primul meci al zilei, scor 4-0, singurul disputat la ora 19:00. Pe seară, Anglia și Franța i-au urmat exemplul și s-au impus tot la patru goluri diferență, 5-1 cu Muntenegru, respectiv 4-0 cu Islanda.

Ucraina a fost foarte aproape de un mini-dezastru în Luxemburg, unde a fost condusă în prima repriză. Golul victoriei a venit abia în al treilea minut de prelungiri.

Portugalia lui Ronaldo a obținut din nou doar o remiză, 1-1 cu Serbia, și e sub Luxemburg după două runde.

Luxemburg - Ucraina 1-2

A marcat: Turpel 35'/ Tsygankov 40', Rodrigues 90+3' (ag.)

Portugalia - Serbia 1-1

A marcat: Carvalho 42'/ Tadic 7'

grupa b

Olanda - Germania 2-3 și Ungaria - Croația 2-1, scorurile zilei în preliminariile Euro 2020!

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședință CHEIE la Rapid: Dan Șucu a luat deja decizia în cazul lui Cristiano Bergodi!