Alte știri din fotbal
Toți mizau că va fi „noul Ronaldo”, acum explică pentru GSP transferul în Superligă: „Am ales cu sufletul să semnez în România. Abia aștept să revin în Maramureș!”
0
După ce a fost huiduit pe „Oblemenco”, Ștefan Baiaram le-a răspuns fanilor: „Este frustrant pentru mine”
0
Mesajul lui Dani Coman după succesul cu Universitatea Craiova: „Nu suntem întâmplător în play-off”
0
Alexandru Cicâldău, imediat după 0-1 cu FC Argeș: „Vorbim de presiune?”
0
Știri din fotbal internațional
Mâna dreaptă a premierului maghiar Viktor Orban: „Ferencvaros, mai mare decât România”
6
Messi la Bayern? Bavarezii urmăresc atacantul de 18 ani cu nume de star » Numele lui poate produce milioane în marketing
0
Legenda fotbalului italian știe ce nu merge la Inter: „I-a afectat mental mai mult decât înfrângerea din derby”
0
Pedro Neto, sancționat după eliminarea cu Arsenal! Probleme și în Liga Campionilor
0
Lifestyle
Noul stadion național, aflat la 32 km de capitală, prinde contur » Cele mai noi imagini de pe șantierul arenei de 400 de milioane de euro
4
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a logodit la 20 de ani de la fotografia care a uimit lumea
1
Forbes a publicat topul miliardarilor pe anul 2026 » Pe ce loc se clasează Ion Țiriac după ce averea lui a crescut
2
Cadou de 500.000 de dolari pentru Jutta Leerdam » Reacție ei, de milioane
0
Cu cine ar vota românii la parlamentare. Diferență mică între locurile trei ...
Libertatea
Al-Qaida vede într-un posibil „al Treilea Război Mondial” o oportunitate de ...
Adevărul
Guvernul își bagă mâna în bugetul COSR: cheltuielile trebuie aprobate de la ...
GSP SPECIAL
SUA oferă recompense de până la 10 milioane de dolari pentru capturarea lui ...
Libertatea
vrajeala ieftina pentru amatori! te-au chemat aia de la Rapid, te-au implorat aia de la dinamo...te cautau turcii si matale ...matale ai spus nu! lasa vrajeala asta pentru stranepoti! ca noi nu te mai credem!
Băi, dacă tot antrenezi gratis, hai la Dinamo. Pentru că, așa cum zici, bani ai cu nemiluita. ia-l și pe nenea Țiriac cu tine, să fie el contabil.
In Romania varsta legala de pensionare e 65 de ani pentru barbati. In Franta este contestata varsta de 64 de ani pentru ambele sexe, introdusa anul trecut. M Lucescu are 78 de ani. Si nu depinde ca si 98% din romani de sistemul de pensi de stat inaugurat de comunisti. De ce nu s-a renuntat la el? Asta o stiu presedintii democratici Johanis, Basescu, Constantinescu si Iliescu. E un simbol comunist mai ceva ca si secera si ciocanul sau Steaua in 5 colturi a Armatei Rosii. Lucescu senior, pentru ca spre deosebire de fam. Iordanescu, Fam. Lucescu are mai multi ani de activitate in alte tari, decat in tara. Vorba proverbului : nimeni nu e profet in tara lui. Dar de ce ar mai antrena? L-am vazut pe R Beligan in ultimii lui ani de viata. Era la 40% din actorul sclipitor care fusese. Stia si el asta. Se emotiona cand era aplaudat stiind ca e un omagiu adus lui. Ce nu stia era ca acel 40% era de primii 3 ca evolutie atunci. Doar ca el avea ca si reper visul sau. Cum e sa ai CVul lui M Lucescu , sa creezi 4 echipe in Romania: Corvinul anilor 80 , Dinamo 88-91, Nationala Romaniei 82-90, Rapid 1998-2005, si sa le vezi prabusite ....Corvinu, Nationala, imediat dupa 90, Dinamo dupa 92, iar Rapid dupa 2005. Ce incredere sa mai ai in astfel de oameni? Dar un proiect in Serie C sau D , clar italiana, dar poate fi si engleza , germana , poate franceza , belgiana sau olandeza, tari cu o forma de respect pentru reguli diferit de a romanilor, poate fi atractiv......
Axiomaticelor+Axiomaticilor: O memorie se aseamănă cu un fișier de computer. O poţi accesa uneori fără efort. Apare în prim-plan pe neașteptate. Io cred că următoarea mea amintire este corectă în mare măsură. Trăiam în Hunedoara când Corvinul reușea marea performanță de a elimina o echipă Austriacă în primul tur al Cupei UEFA. Cred că era Graz. În retur, la Hunedoara, Corvinul a câștigat cu 3–0. Un banc în tribune suna ceva de genul: “Bravo, mă! Austriecii v-au făcut cadou ceasuri electronice de mână și voi îi zvântați în bătaie!” Şi mai cred că altceva este corect în memoria mea. În meciul tur, în Austria, Corvinul a făcut egal. Atunci însă s-a întâmplat ceva șocant pentru Comunism. Radu Nunweiller A FUGIT din ţară! Adicătelea, colegul (fost!) lui Mircea Lucescu la națională și Dinamo (echipa Securității Statului)! După acea manșă în Cupa UEFA, am văzut pe stradă că multi jucători ai Corvinului erau îmbrăcați în costume bluejeans ‘Levi’s’. Lucescu purta blugi originali de mai multă vreme… cam dintotdeauna. Arătau toți bine. Eu purtam atunci un costum de bluejeans ‘Made in Romania’. Suna de necrezut, blugi Comuniști! Sincer, mi-au plăcut și erau confortabili. Mi se mai zicea și “Yankeul” atunci, deși blugii mei nu erau Americani, originali. Până la urmă am ajuns în America, în maniera lui Radu Nunweiller.
Daca accepta orice, sa vina la fecesebe. Sa vada si el cum e sa-ti faca Becali schimbarile.
Axiomaticelor+Axiomaticilor: O memorie se aseamănă cu un fișier de computer. O poţi accesa uneori fără effort. Apare în prim-plan fără niciun effort. Io cred că următoarea mea amintire este corectă în mare măsură. Trăiam în Hunedoara când Corvinul reușea marea performanță de a elimina o echipă Austriacă în primul tur al Cupei UEFA. Cred că era Graz. În retur, la Hunedoara, Corvinul a câștigat cu 3–0. Un banc în tribune suna ceva de genul: “Bravo, mă! Austriecii v-au făcut cadou ceasuri electronice de mână și voi îi zvântați în bătaie!” Şi mai cred că altceva este corect în memoria mea. În meciul tur, în Austria, Corvinul a făcut egal. Atunci însă s-a întâmplat ceva șocant pentru Comunism. Radu Nunweiller A FUGIT din ţară! Adicătelea, colegul (fost!) lui Mircea Lucescu la naţională și Dinamo (echipa Securităţii Statului)! După acea manșă în Cupa UEFA, am văzut pe stradă că multi jucători ai Corvinului erau îmbrăcați în costume bluejeans ‘Levi’s’. Lucescu purta blugi de mai multă vreme… cam dintotdeauna. Arătau toți bine. Eu purtam atunci un costum de bluejeans ‘Made in Romania’. Suna de necrezut, blugi Românești! Sincer, mi-au plăcut și erau confortabili. Mi se mai zicea și “Yankeul” atunci, deși blugii mei erau Românești. Până la urmă am ajuns în America, în maniera lui Radu Nunweiller.
“Important este să antrenez pentru a fi numărul 1. Chiar și în Serie B, în C sau în D dacă mă cheamă.” Dobori ștacheta și după aceea sari! La Hunedoara a început cu ridicarea abruptă a ștachetei. Apoi a încercat până când a sărit peste. Poate încerca din nou la Hunedoara, unde a reușit să treacă de primul tur în Cupa UEFA (acum Europa League). Ar fi un “numărul 1” și mai plin de miez. Că tot nu mai e vorba de lovele: “Am refuzat multe oferte, eu nu am nevoie de bani, dar sunt pregătit.”
Ce dume are nea Mircea. Auzi la el, serie D.
A avut oferte multe. Banii nu il intereseaza. Ar accepta si in serie D. Doar ca nu are contract/nu antreneaza. Bravo nea!
Incearca sa nu mai mori daca poti !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.