INTERNATIONAL  »  EURO 2024  »  PORTUGALIA

Roberto Martinez, îngrijorat de „invadatorii” care îl caută pe Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo și Roberto Martinez / Foto Imago
Cristiano Ronaldo și Roberto Martinez / Foto Imago

Articol de - Publicat duminica, 23 iunie 2024 15:19 / Actualizat duminica, 23 iunie 2024 15:19

Roberto Martinez (50 de ani), selecționerul Portugaliei, a declarat că este îngrijorat de oamenii care intră pe gazon pentru poze cu Cristiano Ronaldo. Bernardo Silva a declarat că el nu se simte în pericol când fanii intră pe teren.

La partida dintre Turcia și Portugalia, scor 0-3, șase oameni au intrat pe teren pentru a face poză cu vedeta Portugaliei, dar doar 5 dintre ei au ajuns la Cristiano Ronaldo.

+6 FOTO

Roberto Martinez: „Trebuie să avem grijă”

Selecționerul Portugaliei s-a declarat îngrijorat de numărul oamenilor care sar din tribunele stadionului, dar a menționat și faptul că au fost „norocoși” pentru că oamenii nu au avut intenții rele.

„Este o îngrijorare pentru că astăzi am fost norocoși că intențiile fanilor au fost bune. Noi iubim fanii care au recunoștință față de marile vedete și marile legende. Toți suntem de acord cu asta, dar ar fi un moment foarte, foarte dificil, dacă intențiile ar fi greșite. Jucători sunt expuși și trebuie să avem grijă cu asta

Nu cred că ar trebui să se întâmple asta pe un teren de fotbal. Este multă securitate și multă protecție și nu ar trebui să se întâmple. Probabil ar trebui să lansăm un mesaj către fani că nu este modul bun, nu o să scapi și probabil măsurile se vor înăspri pe viitor. Nu este bine să avem jucătorii expuși când oamenii aleargă pe teren”, a declarat Roberto Martinez, conform presei britanice.

Bernardo Silva nu împărtășește aceeași convingere

Jucătorul lui Manchester City a declarat că acesta este prețul pe care îl plătește un jucător bun de fotbal și că nu s-a simțit niciodată în pericol.

„Este un pic enervant din punct de vedere al faptului că se întrerupe meciul de fiecare dată când un fan intră pe teren. Cred că acesta este prețul pe care îl plătești dacă ești atât de cunoscut în lumea fotbalului. Dar din punct de vedere al pericolului, nu cred, nu. Eu nu, cel puțin”, a declarat jucătorul lui City, conform presei britanice.

Portugalia a învins drastic Turcia, cu scorul de 3-0 și s-a calificat în „optimi” cu 6 puncte acumulate. Turcia e pe locul 2 și este favorită la calificare în fazele eliminatorii. În grupa F la Euro 2024 pentru locul 3 se luptă Cehia și Georgia, ambele cu câte un punct. În ultimul meci al fazei grupelor, Cehia va întâlni Turcia, într-un duel direct pentru locul doi, iar Georgia va întâlni Portugalia și speră să producă surpriza.

VIDEO. Turcia - Portugalia. Portughezii nu l-au uitat pe Eder, eroul Europeanului din 2016

Citește și:
Universitatea Craiova - U Cluj, finala campionatului » 4-0, gol superb al lui Anzor!
Superliga
Universitatea Craiova - U Cluj, finala campionatului » 4-0, gol superb al lui Anzor!
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Superliga
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Proteste vehemente după golul lui Assad Al-Hamlawi! Duelul incriminat de clujeni
Superliga
Proteste vehemente după golul lui Assad Al-Hamlawi! Duelul incriminat de clujeni
Flavius Stoican s-a făcut de râs în conferință: „Au marcat două goluri etapa trecută, cu Gaz Metan Mediaș”
Superliga
Flavius Stoican s-a făcut de râs în conferință: „Au marcat două goluri etapa trecută, cu Gaz Metan Mediaș”
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Profit.ro
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează