Alte știri din fotbal
Doliu în fotbalul românesc » Radu Mărginean a murit la vârsta de 43 de ani în urma unui accident tragic la baza lui sportivă
0
Atacantul dorit de Gigi Becali la FCSB, în negocieri avansate cu un alt club
1
Gigi Becali are oferta pe masă » DC United și Anderlecht îl vor pe jucătorul de la FCSB
5
„Excelează acolo” » Opinie contra curentului despre noul transfer al lui Dinamo: „Am auzit foarte multe lucruri bune despre el”
0
Știri din fotbal internațional
Mexic - Ecuador, pentru optimile Campionatului Mondial
0
Didier Deschamps, pregătit să rescrie istoria Franței la Campionatul Mondial: „Avem o misiune de îndeplinit”
0
Reacția lui Mbappe după o nouă prestație magnifică la Mondial: „Sunt conștient de situația în care mă aflu”
0
Franța, demonstrație de fotbal cu Suedia și calificare la pas în „optimile” Campionatului Mondial
2
Lifestyle
Celebra fană-topmodel a ieșit în stradă, după calificare: „Asta e pentru toți germanii!”
3
Anonimul care și-a vândut toate hainele pentru fiul bolnav a fost umilit public de Chilavert, a venit FALIT la Mondial, iar acum a șocat istoria fotbalului!
6
Iubita olandezului Quinten Timber îl consolează după ratarea de la 11 metri: „Leul meu, puterea ta mă uimește”
1
„Diana-braziliana” a onorat pariul pierdut cu Dan Alexa, în direct la TV: „Băi, dar le face! Eu nu am crezut”
6
Rezultate Evaluarea Națională 2026. 7 elevi au avut media generală 10, 79% ...
Libertatea
Vremurile când România avea climă tropicală, iar temperaturile erau și cu ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Nicușor Dan și-a publicat declarația de avere. Consilierii care au ...
Libertatea
bine ca s-a terminat cu bine si ungaria a mers acasa,asta este cel mai important. toti se asteptau sa sara iepurele la croati-italia,spania-albania,turci-cehia si uite ca a sarit de la georgia portugalia. cum ti-am spus,doar o parere persoanal mi s-a parut ca in grupa angliei era imposibil ca locul 3 sa nu faca cel putin 3 puncte si implicit golaveraj mai bun decat ungaria. anglia era calificata la egal iar slovenia la fel. iar la danemarca serbia nu conta ce rezultat era. in schimb in toate celalte ambele meciuri puteau ajuta ungaria sa mearga mai departe.
Din contra, din grupa C a fost o surpriza ca a facut locul 3 trei puncte. Inainte de ultima etapa, pentru asta era nevoie ca Slovenia sa nu piarda cu Anglia. Ce s-a intamplat, dar nu stiu daca era ceva atat de previzibil, era grupa de la care isi faceau maghiarii cele mai mari sperante. Iar legat de meciul Cehia - Turcia, ce ai crezut, ca se dau turcii la o parte sa-i califice pe cehi? Cehia slabuta, ma asteptam sa nu bata. Dar uite ca a comis-o Portugalia si de-acolo a venit locul 3 cu peste 3 puncte. Apropo, turcii plecau acasa daca pierdeau. Nu se joaca nimeni, nu-si rateaza nimeni sansele pentru celalalt. Turcii nu puteau intra maxim de relaxati in teren ca Georgia nu bate niciodata pe Portugalia, echipa deja calificata, asta dupa ultimele rezultate din celelalte grupe, in care o gramada de outsidere au incurcat echipe tari. Pana si unde s-a vorbit de blatul nostru cu slovacii, nu-l facea nimeni pentru ceilalti, il faceau strict din interes propriu daca il faceau, nu ca sa-i calificam noi pe slovaci sau invers.
E bun calculul tau, dar ai uitat ca in meciul asta joaca Turcia, Cehia si... Istvan Kovacs
evident,asa este. dar nu inteleg de ce ar fi blat? ce,nu poate bate cehia cu 1-0 sau 2-1 pe turcia?
Foarte simplu ii ajutăm. Pierdem lejer cu SVK, si apoi sa-i mai ajute si BEL cu o victorie sau UKR cu o victorie cu 3-0.......
Chiar daca pierde cu Belgia,Ucraina poate fi pe locul 3 dacă România bate Slovacia,pt ca ucrainienii i-au bătut pe slovaci în meciul direct.Ambele vor avea 3 puncte,dar slovacii pleacă acasă.Astfel,Ungaria cu 3 puncte si golaveraj 2-5 asteapta ajutor din partea Belgiei,adică o victorie la minim 2 goluri diferenta,ucrainienii având acum golaveraj 2-4.
exact :) Pentru ca ungurii sa se califice este nevoie fie sa ne bata slovacii cu 5-0, sa-i batem noi pe ei cu 4-0 sau Ucraina sa-i bata pe belgieni cu 6-0 (n.b. nu stiu toate criteriile de departajare, e posibil ca victoriile astea cu un gol mai putin sa ii califce totusi pe unguri). Cam greu sa se intample asta, sansele sunt extrem de aproape de zero absolut. Asa ca sperantele ungurilor sunt la meciurile din grupa F unde Cehia ar trebui sa nu castige sau sa bata cu 3-0 in meciul cu turcii si Georgia sa nu bata Portugalia. Cheia este de fapt meciul Cehia - Turcia pentru ca aici este probabil un egal si destul de improbabil ca Georgia sa bata Portugalia.
eu sincer nu inteleg de ce baga grupa romaniei aici,imposibil ca locul 3 sa aiba golaveraj mai prost decat ungurii,ca de facut mai putin de 3 puncte nu pot. era clar ieri ca in grupa angliei locul 3 face cel putin 3 puncte si golaveraj net superior ungurilor. la cehia cu turcia mai este un semn al intrebarii,doar ca daca bat cehii la un gol diferenta,merg impreuna cu turcia mai departe. si la cum au facut astia imperecherile nici nu sti daca este mai bine sa mergi mai departe de pe locul 2 sau 3. deci ungurii sunt pa si la revedere daca se joaca pe bune turcia cu cehia,adica vor ambele sa se califice impreuna.
Multe calcule fără rost, calificarea Ungariei se joacă in meciul Turcia - Cehia......daca Cehia câștigă atunci Ungaria pleacă acasă!
Ai vrut sa spui "sa bata Cehia cu 1-0 sau 2-1". Este posibil (Cehia e mai solida si organizata), dar acolo chiar ca ar fi acuzatii de blat.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.