INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ST. PATRICK'S - STEAUA 1-2

6000 de suporteri pe stadion la St. Patrick's - Steaua, 4500 dintre ei români

Articol de GSP - Publicat joi, 27 august 2009 00:00

Valeriu Argăseală a evidenţiat faptul că Steaua este cea mai iubită echipă din România, după ce formaţia din Ghencea a fost încurajată în număr foarte mare de fani veniţi la meciul cu St. Patrick's, majoritatea făcînd parte din comunitatea românească din Dublin: "Am fost încurajaţi de 4500 de români, în condiţiile în care pe stadion erau 6000 de oameni".

Preşedintele Stelei a vorbit despre partida cu St. Patrick's:

"Păcat că n-am înscris din prima repriză, dar am făcut-o foarte frumos în cea de-a doua. Puteam foarte bine să ne mulţumim că ne calificam, dar am luptat pentru cele 2 puncte şi pentru punctul care a fost adus României. Noi am adus pînă acum 6 puncte la coeficientul ţării!

Am obţinut această performanţă în condiţii grele, după ce am schimbat atît lotul de jucători, cît şi antrenorul. Fotbalul nostru are valoare în Europa", a spus Argăseală la Fanatik, la Digisport.

Citește și:
Imagini istorice la Milano! Cristi Chivu a purtat torța olimpică
Campionate
Imagini istorice la Milano! Cristi Chivu a purtat torța olimpică
Emma Răducanu s-a calificat în semifinale la Transylvania Open și a continuat tradiția » Ce a rostit în limba română
Tenis
Emma Răducanu s-a calificat în semifinale la Transylvania Open și a continuat tradiția » Ce a rostit în limba română
FC U Craiova, victorie în dosarul palmaresului Științei! Mititelu, reacție triumfătoare: „Impostura a căzut!”
Superliga
FC U Craiova, victorie în dosarul palmaresului Științei! Mititelu, reacție triumfătoare: „Impostura a căzut!”
Înaintea Jocurilor Olimpice, sportiva de 35 de ani a pozat nud într-o revistă pentru adulți: „Onorată să fiu pe copertă”
Stiri extrasport
Înaintea Jocurilor Olimpice, sportiva de 35 de ani a pozat nud într-o revistă pentru adulți: „Onorată să fiu pe copertă”
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Profit.ro
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (10)
 •  28 August 2009, 06:03

Numai mizerii vorbeste si calicul asta!Pai si daca venea FC Baia Mare in Dublin,mergeam toti romanii din zona la meci,chiar daca in tara are poate 100 de suporteri doar.Sa nu se mai umfle in pene necioplitul,ca nu-i loc acum.Sa se bucure ca s-a calificat echipa,sa nu-si atribuie alte lucruri necuvenite...

 •  28 August 2009, 02:24

Nu-si baga niciun rapidist unghia in gat, crede-ma. Felicitari tuturor echipelor romanesti, inclusiv Vasluiului, care a avut cel mai greu adversar. Sa fim seriosi, era rusinos ca Steaua sa nu treaca de echipele de desculti pe care le-a intalnit.

 •  28 August 2009, 01:25
Postat de crazykiller pe 28 August 2009, 01:22

DINAMO a spulberat orice audienta...mai ales momentul penaltiurilor!!!

Noi am avut audienta pe stadion, voi la TV. Pe stadion sunteti cam interzisi. Faceti tara de ras javre imputite :))))

Vezi toate comentariile (10)
Comentează