INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  CUPELE EUROPENE

VIDEO Adi Popa îi avertizează pe olteni: „Când te prind nu se mai opresc, îți dau câte pot!” + Ce spune despre Steaua Roșie - FCSB

„E foarte greu la Belgrad!” » Adi Popa nu o vede cu ochi buni pe FCSB în Serbia și îi avertizează Craiova: „Îți dau câte pot, nu se mai opresc”
„E foarte greu la Belgrad!” » Adi Popa nu o vede cu ochi buni pe FCSB în Serbia și îi avertizează Craiova: „Îți dau câte pot, nu se mai opresc”

Articol de , - Publicat joi, 27 noiembrie 2025 17:28 / Actualizat joi, 27 noiembrie 2025 17:51

Adi Popa, 37 de ani, mijlocaș al celor de la Steaua București și proaspăt absolvent al cursurilor pentru directori sportivi organizate de FRF, a discutat despre partidele pe care FCSB și Universitatea Craiova le vor disputa în această seară în cupele europene.

Cu un amestec de realism și prudență, „Motoreta” a subliniat că meciul de la Belgrad este complicat, însă nici adversarii nu traversează o formă grozavă, la fel cum nici FCSB nu impresionează în acest moment.

Pentru olteni, acesta a lansat un avertisment: stilul echipelor germane este direct și nemilos: dacă nu ești atent, te pedepsesc imediat și nu se mai opresc, iar Mainz rămâne o echipă importantă în Bundesliga, chiar dacă se află în zona retrogradării.

  • Universitatea Craiova - Mainz, din runda #4 de Conference League, se dispută astăzi, de la ora 19:45. Duelul de pe „Ion Oblemenco” va fi transmis în format liveTEXT de GSP.ro și televizat de PrimaSport 1 & DigiSport 1.

  • Steaua Roșie Belgrad - FCSB, din etapa #5 de Europa League, se joacă de la ora 22:00. Partida va fi liveTEXT pe GSP, fiind transmisă de PrimaSport 1 & DigiSport 1.

VIDEO. Adi Popa: „E foarte greu la Belgrad!”

„E foarte greu la Belgrad, dar nici ei nu sunt în cea mai bună formă, așa cum nici FCSB nu traversează o perioadă grozavă. Sârbii, din câte înțeleg, au și pierdut în ultima etapă de campionat. Craiova joacă împotriva celor de la Mainz, iar echipele din Germania, în general, dacă nu ești atent, când te prind nu se mai opresc, îți dau câte pot.

Mainz este o formație solidă, care, în mod constant, a terminat în prima jumătate a clasamentului din Bundesliga, iar asta spune multe. Anul acesta sunt în zona retrogradării, dar, per ansamblu, au fost mereu acolo sus”, a declarat Adi Popa.

În cadrul aceluiași eveniment, despre partidele din această seară au discutat și Igor Armaș, retras recent din activitate, înlocuindu-l pe Florin Cernat, plecat chiar la FCSB, în rolul de director sportiv al celor de la FC Voluntari, dar și Bogdan Lobonț.

Chiar dacă Florin Cernat nu era la FCSB, tot le țineam pumnii. Susțin orice echipă din România care joacă în Europa, iar diseară voi fi alături atât de FCSB, cât și de Universitatea Craiova. Ambele au misiuni dificile, dar trebuie să-i încurajăm și să sperăm la un rezultat pozitiv.

- Igor Armaș

O să urmăresc partidele, fac parte din bagajul meu fotbalistic. Sunt un fost jucător de nivel ridicat, cu un background important, nu am cum să le ratez. Au șansa lor, le țin pumnii ambelor echipe, să obțină rezultate bune. Avem nevoie de cât mai multe puncte pentru a crește în coeficient.

- Bogdan Lobonț

Cum arată clasamentul grupei unice din Europa League:

Ierarhia din Conference League:

Citește și:
Întrebarea la care Luis Enrique a răspuns fără să clipească: „Nu sunt interesat!”
Liga Campionilor
Întrebarea la care Luis Enrique a răspuns fără să clipească: „Nu sunt interesat!”
Imaginea zilei la Budapesta! Ce făcea Marquinhos, căpitanul lui PSG, în timp ce colegii lui declanșaseră sărbătoarea
Liga Campionilor
Imaginea zilei la Budapesta! Ce făcea Marquinhos, căpitanul lui PSG, în timp ce colegii lui declanșaseră sărbătoarea
Direct în istorie! Doar un antrenor are mai multe Ligi ale Campionilor decât Luis Enrique
Liga Campionilor
Direct în istorie! Doar un antrenor are mai multe Ligi ale Campionilor decât Luis Enrique
Imaginile cenzurate de UEFA la televizor! » Haos total după golul lui Dembele: poliția a intrat în forță pe stadion
Liga Campionilor
Imaginile cenzurate de UEFA la televizor! » Haos total după golul lui Dembele: poliția a intrat în forță pe stadion
Revolut anunță în România o schimbare la card.
Profit.ro
Revolut anunță în România o schimbare la card.
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

De 6 ani în Capitală, sportiva din Italia s-a obișnuit și cu problemele din România: „Vin acasă și văd anunțul pe bloc”

Sorana Cîrstea, într-un interviu pentru Roland Garros: „Aș vrea să fiu amintită ca o jucătoare foarte amabilă, care a fost drăguță cu toată lumea”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează