INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  RUDAR - FCSB, JOI, 18:30, PRIMA TV, GSP.RO

Adversara celor de la FCSB din Europa League, UMILITĂ de fotbalistul dorit de Gigi Becali

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 iulie 2018 22:12

Rudar Velenje a pierdut meciul din prima etapă a sezonului din Slovenia, scor 0-5, contra celor de la Maribor.

• Rudar Velenje - FCSB e joi, de la 18:30, liveTEXT cu video și foto pe GSP.ro și în direct pe Prima TV.

FCSB pornește, paradoxal, cu un moral mai bun înaintea duelului din Europa League. :) Rudar a rezistat astăzi doar 34 de minute în fața vicecampioanei Maribor. Sârbul Sasa Ivkovic a deschis scorul după o fază fixă, stabilind și scorul primei reprize. Maribor s-a descătușat după pauză.

Decarul Dino Hotic a marcat în minutele 63 și 68, apoi a ieșit la rampă vârful dorit de FCSB, Luka Zahovic. Slovenul născut în Portugalia a reușit "dubla" în minutele 73 și 82.

"I-am spus lui Gigi doar că e un jucător care s-ar potrivi, iar Gigi a ieșit și a spus că discut cu un jucător sloven, dar n-am discutat nimic.În opinia mea, Luka Zahovici e un jucător pregătit să joace în Serie A sau Bundesliga"Mihai Stoica

Vezi și: Golgeterul, lăsat în afara lotului pentru un kg în plus! Dică s-a autosabotat la meciul cu Astra, Gigi Becali a explicat: "Au făcut el și MM o regulă"