Comentarii (1237)
suprastark
suprastark  •  17 Septembrie 2020, 22:01

Asa se pare, iar zona de pe teritoriul romaniei unde s-au adaptat cel mai usor a fost Dobrogea, teritoriul cu cei mai multi turcofoni, mostenire de la puternicul imperiu otoman.

alin_andrei
alin_andrei  •  17 Septembrie 2020, 22:01

Unde se poate vedea meciul

luciann
luciann  •  17 Septembrie 2020, 22:01
Postat de roja_azul76 pe 17 Septembrie 2020, 22:01

Niet, pai eu ce spuneam? Da-i pe look plus!

Sunt deja, dar trebuie sa dau sonorul incet!:)))

utilizator șters
utilizator șters  •  17 Septembrie 2020, 22:01
Postat de guess.why pe 17 Septembrie 2020, 21:50

Sunt, dar machidonii se trag din albanezi la origine. Din cate stiu, islamizarea fortata prin zona balcanilor a inceput odata cu genocidul armean, adica destul de tarziu, 1900 si un pic.

Nu chiar, amicii mei sârbi și macedoni ii văd pe aromâni ceva gen evreii Balcanilor. De fapt ei le zic “vlahi”. Chiar dacă își au originile intr-o zona aflată undeva la granița Albaniei cu Macedonia nu sunt nici una nici alta. In fine, nu am nimic cu oamenii, fiecare cu obiceiurile lui, e loc pt toată lumea, însă ne-a jjijji și clanul lui i-a făcut de rusine. Acum însă forța Topola! :-)))

luciann
luciann  •  17 Septembrie 2020, 22:01
Postat de dinamofever pe 17 Septembrie 2020, 21:58

Ți-ai recuperat nick-ul? De abia așteptam să-ți zic Lucică. :))

Azi l-am recuperat din abisurile trecutului!:)

roja_azul76
roja_azul76  •  17 Septembrie 2020, 22:01
Postat de luciann pe 17 Septembrie 2020, 22:00

DIGI nu transmite meciul!?

Niet, pai eu ce spuneam? Da-i pe look plus!

saviola3_5
saviola3_5  •  17 Septembrie 2020, 22:01

Look plus. Hai Steaua!

luciann
luciann  •  17 Septembrie 2020, 22:00

DIGI nu transmite meciul!?

roja_azul76
roja_azul76  •  17 Septembrie 2020, 21:59
Postat de creus_6 pe 17 Septembrie 2020, 21:55

Da, porniti favoriti oricum...din partea mea, hai topola

:)))) Esti optimist, dar...sa te auda Cel de Sus! Si nu ma refer la vecinul de la 5!:))

guess.why
guess.why  •  17 Septembrie 2020, 21:59

Sa privim partea buna: fcsb va juca pe un gazon mult mai bun decat pe arena nationala, si nici macar nu trebuie sa plateasca chirie sau vreo taxa pentru acest antrenament :)))

  • 1
  • •••
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • •••
  • 124
Comentează