INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  INTER - HAPOEL BEER SHEVA 0-2

Beer Sheva a umilit-o pe Inter cu un jucător trecut pe la Arieșul Turda! Pe lângă Hoban, un alt fotbalist al israelienilor a jucat în România

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 septembrie 2016 14:14

Hapoel Beer Sheva a oferit cea mai mare surpriză din faza grupelor Europa League și a câștigat meciul cu Inter, scor 2-0.

Israelienii au câștigat prin golurile marcate de Vitor, în minutul 54, și Buzaglo, în minutul 69. Ovidiu Hoban a fost titular pentru formația israeliană și a făcut cuplu în linia mediană cu Tony Nwakaeme.

Nigerianul de 27 de ani a trecut de-a lungul carierei prin România, între 2010 și și 2013. U Cluj l-a adus pe nigerian în România, iar între august și decembrie 2010 a jucat 3 meciuri la Arieșul Turda, marcând un gol. Tony a mai jucat la Petrolul, iar în 2013 a plecat la Hapoel Ranana, de unde l-a cumpărat Beer Sheva în 2015.