INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  RAKOW - SPORTING

Bogdan Racovițan, integralist în remiza cu Sporting din Europa League

Bogdan Racovițan este titular la Rakow în duelul cu Sporting, programat de la ora 19:45, în runda cu numărul 3 a grupei D din Europa League. Meciul nu este televizat în România, dar poate fi urmărit liveSCORE pe GSP.ro.

Articol de - Publicat joi, 26 octombrie 2023 19:45 / Actualizat joi, 26 octombrie 2023 22:01

Rakow, cu Bogdan Racovițan integralist, a remizat cu Sporting Lisabona, scor 1-1, în runda cu numărul 3 a grupei D din Europa League.

Pentru Rakow, meciul a început cum nu se putea mai bine. Viktor Gyokeres, golgeterul lui Sporting, era eliminat în minutul 8. Portughezii n-au acuzat șocul și au deschis scorul în minutul 14, prin Coates.

Rezultat colosal » Campioana Insulelor Feroe a obținut prima victorie din istoria țării în grupele cupelor europene! Nordicii și-au demolat adversarii
PERFORMANȚĂ

Campioana Poloniei a pus stăpânire pe posesie, a presat, și-a creat 18 ocazii de a înscrie și a egalat prin Piasecki, în minutul 79.

Racovițan, integralist în Rakow - Sporting

Deian Sorescu a fost accidentat și nu a făcut parte din lotul lui Rakow pentru partida de astăzi. Cei doi sunt singurii reprezentați ai României în actuala ediție de Europa League.

Rakow a obținut primul punct în grupa D, dar rămâne pe ultima poziție. Atalanta este lider, cu 7 puncte, în timp ce Sporting și Sturm Graz luptă pentru locul secund, ambele cu câte 4 puncte.

FINAL. Rakow - Sporting 1-1

Rakow - Sporting, echipele de start

Rakow: Kovacevic - Racovițan, Arsenic, Rundic - Tudor, Kochergin, Berggren, Plavsic - Cebula, Crnac, Yeboah
Antrenor: Dawid Szwarga

Sporting: Israel - Diomande, Inacio, Coates, Esgaio, Morita, Hjulmand, Matheus - Edwards, Gyokeres, Goncalves
Antrenor: Ruben Amorim

Clasamentul actualizat în grupa D din Europa League:

Aroganță înaintea marelui derby. Ce a făcut Ten Hag în loc să-și „spioneze” adversarul

Nicio săptămână fără „Șumudică Show” » Cum a ajuns, din nou, în toată presa din Turcia: „Avem și aici baclavale și fistic”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”