Comentarii (75)
reteleanu
reteleanu  •  26 Februarie 2020, 20:06
Postat de cpt.ahab pe 26 Februarie 2020, 20:02

Corect. Sunt mult mai multe șanse să ratezi, atunci când îți iei elan scurt. Am urmărit asta foarte mulți ani. În 1986, la CM din Mexic, brazilianul Socrates a executat un penalty în sfertul de finală cu Franța aproape de pe loc. A ratat, deși era un foarte bun executant. De atunci am tot văzut ratându-se penalty-uri executate în manieră asemănătoare. Chiar și week-end-ul ăsta am văzut unul în Bundesliga. Cred că-s prea siguri pe ei, nu știu ce-i în mintea lor. Treaba e simplă: când faci doar câțiva pași până la minge, portarul nu-și pierde răbdarea și pleacă în ultimul moment, intuind direcția șutului, deseori.

capitane, dar astia se presupune ca-s fotbalisti pro, adica...nu-s de liga 4 din bangladesh. ce, nu stiu asta? uimitor.

1401192300199411
Daniel Irimescu  •  26 Februarie 2020, 20:04
Postat de Rahat Cu Perja pe 26 Februarie 2020, 19:51

Pai ce facusi Bobita? Ianise, daca nu va calificati....te trimite nenea antrenor inapoi de unde venisi. Asta nu era moment in care sa te lase sa bati tu. Ci un jucator cu mai multa scoala si fara trac. Nasol.

Ba aici nu e vorba de oltenis. Nu executi tu ca asa ti s a sculat

valyomanid4
valyomanid4  •  26 Februarie 2020, 20:04

E o placere sa citesc live textul...Min 0, a inceput partida...min 45, Ianis Hagi rateaza un penalty...Min46...Arbitrul fluera sf.primei reprize....:))))))

marius.bxl
marius.bxl  •  26 Februarie 2020, 20:03

Se intampla.lasa ça poate te revansezi in a 2-a

guimaraes1.0
guimaraes1.0  •  26 Februarie 2020, 20:02
Postat de reteleanu pe 26 Februarie 2020, 19:59

lupu, pirlo, ronaldinho, zico...dar aia dadeau din glezna, ca ptr ei mingea n-avea nicio taina. ianis nu e rau, da nu se compara cu asa ceva.

zico a comis-o in mexic la cm cand i-a eliminat franta la 11m in sferturi,a ratat la 1-1 prin min.70 si ceva.

cpt.ahab
cpt.ahab  •  26 Februarie 2020, 20:02
Postat de guimaraes1.0 pe 26 Februarie 2020, 19:50

asta inseamna sa bati un penalty fara un elan mare,vezi si cazul timofte in '90 cu irlanda.de ce n-a plecat de la linia de 16?

Postat de reteleanu pe 26 Februarie 2020, 19:53

acuma...depinde, nici pirlo nu-si lua elan mare si trimitea unde voia el (dar el avea glezna de unde dadea). rangers insa, dincolo de penalty, mi se pare peste braga. iar fundasul ala stanga de la braga, daca n-a fost platit de scotieni, trebuie sa se lase de fotbal.

iote ca de pirlo uitasem,eu am dat un exemplu autohton si anume lupu care la fel batea fara elan mare.

reteleanu
reteleanu  •  26 Februarie 2020, 19:59
Postat de guimaraes1.0 pe 26 Februarie 2020, 19:57

ete na,au ratat mult mai scolitii platini si baggio de la punctul cu var in momente cruciale la cm,platini in 86 in sferturi cu brazilia iar baggio in finala din 94,daca nici aia nu erau scoliti sau fara exeprienta... poate i-a inmuiat si pe ei tracul,cine stie? greseala lui ianis a fost elanul prea scurt,singurul care batea cu elan scurt si dadea gol era lupu,altul n-am vazut care sa aiba o asemenea eficacitate cu un elan scurt la loviturile de la 11m.