INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  CFR - RENNES 1-0

CFR - Rennes 1-0 // NOTE GSP Care au fost cei mai slabi clujeni de pe teren

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 noiembrie 2019 09:24

CFR Cluj a învins-o pe Rennes, scor 1-0, în grupele Europa League, grație golului marcat de Mario Rondon (33 de ani, atacant) în minutul 87.

• Campioana României este pe locul 2 în grupa E, cu 9 puncte, unul mai puțin decât Celtic. Următorul meci e pe 28 noiembrie împotriva lui Lazio, la Roma.

Evident, cel mai bun jucător de pe teren a fost portarul Giedrius Arlauskis, care a primit nota 10 în Gazeta Sporturilor, cea mai înaltă distincție posibilă (MAI MULTE DETALII AICI).

Totuși, nu toți fotbaliștii antrenați de Dan Petrescu s-au ridicat la nivelul așteptărilor. Andrei Peteleu și Lacina Traore au fost notați cu 5, fiind cei mai slabi jucători din formația campioanei României.

8a fost nota primită de Rondon, marcatorul golului, cel care a și fost eliminat în minutul 90

VEZI ȘI:

CFR CLUJ - RENNES // CALCULE Finală de calificare pe Olimpico sau „omenie” cu Celtic în ultima etapă? 3 scenarii posibile pentru campioană

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”