INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  CHELSEA - ARSENAL 4-1

CHELSEA - ARSENAL 4-1 // Eden Hazard, omul finalei, și-a luat adio după meci: „Am anunțat conducerea”

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 mai 2019 23:56

Chelsea a câștigat finala Europa League contra lui Arsenal, scor 4-1 (Giroud '49, Pedro '60, Hazard '65 pen., '72 / Iwobi '69). Belgianul Eden Hazard (28 de ani) a recunoscut că și-a dat acordul pentru un transfer la Real Madrid.

Hazard a fost cel mai bun fotbalist al finalei, autor al unei „duble”, plus alte cifre impresionante. A fost modul ideal de a-și lua rămas bun de la fanii londonezi.

„Eu am luat deja o decizie. Le-am transmis-o celor de la Chelsea în urmă cu două săptămâni. Acum aștept doar ca formațiile să cadă de acord.

Cred că a fost meciul de rămas bun. După 7 ani aici, cred că e timpul pentru o nouă provocare!”, a declarat Hazard.

Singurul obstacol în calea perfectării transferului rămâne suma de transfer. Conform presei britanice, Real Madrid oferă 100 de milioane de euro, în timp ce Roman Abramovici, patronul lui Chelsea, dorește 130 de milioane în schimbul starului belgian.

CHELSEA - ARSENAL 4-1 +7 FOTO

Vezi și:

Lyon merge în grupele Ligii Campionilor datorită rezultatului din finala Europa League! Cine sunt celelalte două beneficiare

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!