CHELSEA - FRANKFURT // VIDEO + FOTO Ante Rebic a oferit faza serii! Ce făcea înainte ca Luka Jovic să marcheze

Luka Jovic // FOTO: Reuters +2   FOTO
Luka Jovic // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat vineri, 10 mai 2019 00:32

Ante Rebic o oferit un moment spectulos în repriza a doua a meciului Chelsea - Frankfurt, din returul semifinalei Europa League.

În minutul 49, atacantul sârb Luka Jovic a marcat pentru 1-1, după o fază spectaculoasă a celor de la Eintracht. Înainte ca Jovic să marcheze, croatul Ante Rebic a oferit faza serii.

Când mingea a ajuns la Jovic, la 18 metri de poarta lui Kepa, iar atacantul se pregătea să finalizeze, Rebic deja era cu mâinile în aer și se bucura, fiind încrezător că atacantul va marca.