INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - ROSENBORG

Cifre excelente pentru Steaua în prima repriză cu Rosenborg » A lipsit doar golul

Articol de GSP - Publicat joi, 20 august 2015 21:49

Steaua a controlat autoritar prima repriză cu Rosenborg, însă nu a reuşit să deschidă scorul.

Cifrele au fost clar în favoarea trupei lui Rădoi, care a avut 11 ocazii de gol faţă de numai şase ale oaspeţilor. În primele 45 de minute au tras de cinci ori pe poartă şi în alte şase pe lîngă, în timp ce norvegienii au tras numai patru şuturi, toate pe lîngă poarta apărată de Cojocaru.

Singurul capitol la care Rosenborg avea avantaj era posesia, 53% faţă de 47%.