Alte știri din fotbal
Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”
2
Dinamo are un plan uriaș pentru Cătălin Cîrjan: „Top 3 din Olanda sau Belgia”
0
Directorul sportiv de la Dinamo anunță: „Ne-am strâns mâna, cifra pentru următorii doi ani e stabilită”
6
Clubul din Superliga a rupt contractul cu 5 jucători
0
Știri din fotbal internațional
Final de drum?! Panduru l-a pus la zid pe fotbalistul FCSB-ului: „Toată viața a făcut asta”
0
AS, după victoria eroică a lui Celta: „Radu a apărut proeminent doar în fotografia victoriei” +notele primite
0
Antrenorul lui Dinamo Zagreb a apreciat un singur jucător de la FCSB și lansează ironia: „S-a pus problema doar diferenței de scor”
0
Ce scriu croații despre FCSB, după lecția de fotbal oferită de Dinamo Zagreb: „Viitorul nu ridică semne de întrebare”
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Cel mai ieftin resort de schi din Europa se află aproape de granița cu ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Dezmățul financiar din primăriile României. Cazul angajatei căreia ...
Libertatea
"... am avut și eu câteva șuturi, dar n-am nimerit poarta..." spune Alibec. Oare asta e un titlu de mandrie, ca a dat-o pe langa?!? Cred ca in "fisa postului" sau scrie ca (ar cam) trebui sa suteze MACAR pe spatiul portii si, daca se poate, sa fie si gol! Asa, pe alaturi poate oricine, chiar si fara sa sa laude cu asta! Oare Alibec(u) mai tine minte de cand nu a mai marcat???
Numai la goluri te uiti de parca ar fi atacant. In sezonul de Ligue 2 a dat printre cele mai multe G+A dintre toti jucatorii de acolo. Cred ca cele mai multe dintre mijlocasii de banda, se poate verifica. Nu a jucat la nationala pentru ca erau destepti ca tine acolo si ca ala care ti-a dat liek, asta e motivul.
Mainele moarte au fost Alibec, Pantea, Cretu, Baba Alhasan sau cum il cheama iar in a doua parte Politic, Olaru, Cisotti...pe la Cretu a fost autobanda dar Gigi nu a vazut asta iar pe Dvid Kiki l-a schimbat dupa o repriza desi jucase cu mult mai bine decat a jucat Cretu aseara. Pantea mana moarta, pase in lateral si la portar terorizat de frica lui Gigi Becali, Alibec egoist chiar nesimtit, Ngezana dezarticulat, impiedicat, aerian. Cine mi-a placut au fosr Miculescu, Octavian Popescu, Marcel Popescu si in afara de golul 2 Tarnovanu...restul praf!
Meci de maidan din partea FCSB-ului! Fara idei tactice, fara implicare, cu o asezare aiurea pe teren, cu niste maini moarte (Cretu, Alibec, Popescu mic) si fara dorinta de a convinge. Nu a fost un joc de echipa, doar o prezentare de individualitati. Nu s-a dorit nimic de la meciul asta, crezand aiurea ca o sa facem valuri la meciul cu Craiova. Este extrem de probabil sa pierdem meciul de duminica pentru ca iarasi o sa vina "Mister" Becali cu o echipa bazata pe religie, speculatii, vise si alte fantasmagorii marca inregistrata. Te doare sufletul cand te uiti cum joaca echipa si cand auzi pretentiile europene ale lui Becali! Poate ca ar trebui sa se uite si la competitiile mari, sa se inspire de acolo, nu doar la meciurile din Superliga si la seriale turcesti.
Cat tupeu sa ai sa menționezi suturile alea penibile ? Strica toate fazele de atac cu individualismul lui
cata dreptate ai digisportban !!!! baiatul asta a avut momentul lui la astra cu sumi si budescu !!! de atunci s-a remarcat prin doua stari ori accidentat ori rezerva
Alibec asta traieste in lumea lui, unde Barligea ar trebui sa fie rezerva si el titular
Alex Dobre nu a jucat la Nationala pentru ca pana sa ajunga la Rapid avea vreo 10 goluri date in toata cariera..
Din păcate ,în ideea meciului cu U Craiova, FCSB a trântit meciul din ordin,să introduci o formulă de echipă idioată din start , să nu ai acoperișul tras la stadion pentru a proteja un gazon f bun dar și un joc de pase alert,înseamnă că ai sabotat din start victoria echipei ! Youn g Boys nu m-a impresionat.....Alibec să lase gargara și să slăbească, să alerge și să nu mai gesticuleze atunci când nu face nimic pentru echipă, Alibec nu este un jucător de echipă,asta este,talent are ,dar ascuns de ani întregi...Apoi Târnovanu deși a scos câteva mingi grele,totuți a gafat la golul al doilea ȘI ÎN CONTINUARE HABAR NU ARE DE JOCUL DE PICIOR,de aceea nici o echipă de afară nu-l va lua ! Să iei primul gol în inferioritate numerică pentru că Tănase nu a putut intra este idioțenia staff-ului !
Câtă nesimțire. Pai ba, ca sa joci trebuie sa meriti, sa faci ceva pe teren. Comentam ce spune cel mai slab jucator roman participant vreodata la meciuri internationale europene?? E jenant. E penibil. Alibec e cat de departe poate fi cineva de standardul unor meciuri europene. Cine il tot promoveaza pe copilul asta de se crede bun?? Fotbal nu inseamna numai tehnica. El e un pseudofotbalist.in fotbalul mare. Trebuie sa ai viteza, determinare, sa castigi dueluri, sa sprintezi, sa inchizi spatii, sa creezi superioritate pe spatiile libere. Vai de capul si de soarta noastra ca romani ca am ajuns sa bagam astfel de jucatori sa joace in Europa. Au distrus fotbalul verii Becali cu priceperea lor din anii '90 incoace. Am ajuns unde suntem pt ca am promovat toti tehnicii de-alde Alibec in loc sa promovam barbati luptatori ca sarbii, croatii, cehii etc. Pai Politic nu joacă de Tavi Popescu ma :))))) Alex Dobre nu a jucat la nationala atatia ani din cauza celor care erau pe pile si l-am descoperit acum!!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.