INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - OSMANLISPOR 2-1

Eroul stelist cu turcii: "E tensiune la Steaua. Aici toți îți dau în cap" » Ce le promite fanilor cu Dinamo

Articol de GSP - Publicat joi, 24 noiembrie 2016 22:36

Gabi Tamaș a marcat în minutul 86 golul de 2-1 pentru Steaua în victoria cu Osmanlispor și roș-albaștrii păstrează în continuare șanse la calificarea în primăvara europeană.

"Nu pot spune că sunt erou. Eroi am fost toți în a doua repriză. La pauză ne-am dat seama că nu mai avem nimic de pierdut. Ce se putea întâmpla în afară să mai primim un gol? Roadele s-au văzut la final când am câștigat. La gol m-am descătușat.

Nu prea mai știu să mă bucur. De când am venit la Steaua am marcat doar două goluri.

E tensiune la Steaua. E presiune pentru că se vrea performanță. Dacă faci pași greșiți toți îți dau în cap. Am intrat puțin cu frică în meci, ținând cont că era un joc cu miză foarte mare", a declarat Gabi Tamaș la TV Sport ro.

Fundașul Stelei a vorbit și despre viitoarele partide ale echipei sale și le promite suporterilor că în meciul cu Dinamo va încerca să-și facă treaba cât mai bine.

"Până la jocul cu Villarreal mai avem meciuri importante în campionat. Dar mergem în Spania să ne jucăm șansa și să ne calificăm. Nu pot să promit că voi da gol cu Dinamo, eu pot spune doar că-mi voi face treaba bine în apărare", a adăugat Tamaș.

Clasamentul Grupei L:
1. Osmanlispor 7 puncte
2. Villarreal 6 puncte
3. Zurich 6 puncte
4. Steaua 6 puncte

Azi: Steaua - Osmanlispor 2-1, Zurich - Villarreal 1-1
Etapa viitoare: Villarreal - Steaua, Osmanlispor - Zurich

Citește și: Toate CALCULELE din grupa Stelei » Cum ajung roş-albaştrii în primăvara europeană: pot termina și pe primul loc!

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (16)
montgomerry
montgomerry  •  25 Noiembrie 2016, 13:38

Eu cred ca Steaua poate bate in Spania.Are nevoie de putin noroc, Villareal nu impresioneaza asa ca Steaua are sanse de calificare.

daweroirl
daweroirl  •  25 Noiembrie 2016, 08:37
Postat de observator_federal pe 25 Noiembrie 2016, 00:36

Dar de ce la FCSB este tensiune si-si dau toti in cap iar la Astra nu? Pai ce inseamna "climat prielnic performantei" la marele club al lui Gigi? Se cam calca pe bataturi prea multii experti de la FCSB, la Astra este unul (rau, da bun) si treeaba merge! Si, sincer vorbind, eroul meciului a fost Boldrin - dar unii nu-i iarta trecutul astral si faptul ca este o descoperire a lui Sumi...

Mos obosit , ai umplut siteul de clone , mai ai multe tristule ?

sooos1ck
sooos1ck  •  25 Noiembrie 2016, 08:15
Postat de Vadvoci pe 25 Noiembrie 2016, 07:30

Te-ai grăbit... sa minți ca ești dinamovist

E fotbalist profesionist, nu amator....daca ar fi toti fotbalistii ca el, nu am mai avea o Liga asa slaba!

Vezi toate comentariile (16)
Comentează